Valiz Çeşitleri Sidiva, Albatros, Polo Horse, Cap Polo’s, 4 Tekerli, Ultra hafif, Çekçekli, Her renk valiz ve bavullar en uygun fiyatlarla

Valiz Çeşitleri

Valiz Çeşitleri

Valiz Çeşitleri Sidiva, Albatros, Polo Horse, Cap Polo

Sidiva Valiz Çanta Çeşitleri

Sidiva Valiz Çeşitleri ABS, Ultra hafif Kilitli Bavul

/
Sidiva Sidiva 1980 yılından bu yana Türkiye'nin en beğenilen…
Samsonite Valiz

Samsonite Valiz Samsonite Bavul Çeşitleri

/
Samsonite Valiz Samsonite Valiz Jesse Shwayder, 1910'da…
Albatros Valiz ÇeşitleriADCW

Albatros Valiz Çeşitleri Albatros Bavullar Setler

/
Albatros Valiz Çeşitleri Perpa B Blok Kat: 8 No: 1255…

Bavul Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1-Bavul Ağırlığı

Her boy valiz için hafiflik birinci şart. Her ne kadar tekerlekli olursa olsun valizinizi indir kaldır bir çok kez taşımanız gerekecek. Üstelik havayollarının ağırlık sınırları da söz konusu. Her zaman hafif valiz seçmeye çalışın.

2-Tekerlekler

Valizinizi havayolu seyahatlerinde kullanıyorsanız tekerlek sayısı önemlidir. 2 tekerlekli çekçekli valizler iş görse de 4 tekerlekli bavul daha rahattır. Bavul alırken tekerleklerin bavula monte ediliş şekline ve bağlantı parçalarının sağlamlığına dikkat edin. uçak yolculuklarında bavul hasarları çoğunlukla tekerlek kırılması şeklinde olabiliyor. 

3-Dış Kabuk

Bavul Çeşitleri

Bavul Çeşitleri

Valizin yapıldığı malzeme kırılgan ve ince ise ilk bir kaç seyahatten sonra elinizde yumurta çatlamış kırılmış bir bavulla geri dönebilirsiniz. Dış kabuğu kalın olanlarda ise ağırlık problemi olur. O yüzden çok güvendiğiniz markalar dışında sert kabuklu bavullar tavsiye edilmez. Kumaş valiz  alıyorsanız ise mutlaka su ve nem geçirmez bir malzeme olmasına dikkat edin.

4-Körüklü mü?

Seyahate giderken itina ile bavulunuza  yerleştirdiğiniz eşyalar dönüşte nedense bir türlü sığmaz. Çok alışveriş yapmasanız da sanki her şey genleşir. İşte böyle durumlar için körüklü bavullar birebirdir Körükler sayesinde bavul hacminiz %20 genişler.

5-Dikiş Kalitesi

Valiz alırken kalitesini anlamanın püf noktalarından biri de dikişlerine bakmaktır. Dıştaki ek yerlerinin kenarı kaplanmış, kilit dikişi kullanılmış mı? Fermuar kalitesi ve dikişleri sağlam mı? Sapı kaliteli bir malzemeden mi? Valize sağlamca dikilmiş mi? Bunlar valizinizin uzun ömürlü olması için olmazsa olmaz kurallardır.

6-Çekçek boyu ve malzemesi

Yeni bavul satın alırken en dikkat edilmesi gereken yerlerden biri de çekçek saplarıdır. Bunların bavula bağlantı parçaları mutlaka dayanıklı ve sağlam  malzemeden ve iyi monte edilmiş olmalıdır. Alırken üşenmeden bir kaç defa açıp kapayın. Herhangi bir takılma ya da kayma olup olmadığına bakın. Boy ve yükseklik kademelerini kendi boyunuzla  ölçün.

7-Her santimin önemi var

Valizinizin dışı kadar iç tasarımı da çok önemli. İç ceplerini, fermuarlı gözlerini, bölmeleri dikkatlice kontrol edin. İçi iyi tasarlanmış, bölmeler yaratılmış bir valiz seyahat sırasında size büyük kullanım kolaylığı sağlar. Eşyalarınız çok daha iyi organize eder aradığınızı şıp diye bulursunuz. Kimi bavullarda iç kılıflar tamamen çıkartıp yıkanabiliyor. Elbette bu da extra bir rahatlıktır.

8-Renginiz belli olsun?

İster uçak, ister otobüs isterse gemi seyahatinde olsun bavulların %80’i siyahtır. Bu da valizinizin diğerleriyle karışmasına, uzaktan hemen seçilememesine yol açabilir. O yüzden yeni bavul alırken biraz daha cesur olun, farklı renkleri tercih edin.

9-İsim etiketi çok önemli

Bavulunuzun uçakta veya herhangi bir yerde kaybolmamamsı için üzerine yazacağınız isim ve adres çok önemlidir. Adres, telefon ve isim bilgisi olmayan bavullar kaybolduğunda herhangi bir hak idda etmeniz çok zor olur. Elbette valizinize sonradan bir isimlik de takabilirsiniz. 

10- Valiz Boyutları

Yolculuk sırasında bavulunuzun hep yanınızda olması kaybolma ve kırılma riskini en aza indirir. Büyük ve orta boy bavul elbette çok işe yarar. Ancak elinizde kabin boy bir bavul olması da her aman hayatı kolaylaştırır. Genellikle kabin boy bavullar 55x40x23 cm boyutundadır.

Perpa B Blok Kat: 8 No: 1255 (Halk Bankası yanı) Şişli – İstanbul

Tel: 0212.210 71 91 Gsm: 0532 213 60 15

Valiz Fiyatları

En kaliteli valizleri en uygun fiyatlara satıyoruz. Valiz fiyatları, kullanılan malzeme, valiz boyu, marka vb. nedenlerle değişiklik arzedebilir. Güncel fiyatları öğrenmek için arayınız.

Perpa B Blok Kat: 8 No: 1255 (Halk Bankası yanı) Şişli – İstanbul

Tel: 0212.210 71 91 Gsm: 0532 213 60 15

Bavul Nedir?

Valiz veya Bavul, bohça, çanta vb. taşıma ürünlerine sığmayacak kadar hacimli, genellikle seyahat amaçlı kullanılan ürünlerdir. Bohça, çanta çok daha kısa mesafe ve kısa süreli taşınmaları anlatırken, valiz ve bavul kavramları, biraz daha uzun seyahatleri çağrıştırır.

Fakat bunlar adı üzerinde seyahat, gezintidir. Çok uzun süreli veya temelli kalışlar, gidişler değildir. Valiz / Bavulla seyahat edenler mutlaka geri dönerler. Dolayısıyla bu insanlar, Seyyah / Gezgindir. Belirli amaçlarla uzun sayılabilecek sürelerde gezinirler.

Yanlarında temel ihtiyaçlarını orta vadeli karşılayacak malzemeler gereklidir. Bunlar İtalyanca ve Fransızca Bavul veya valiz dediğimiz taşıma araçlarıdır.  Bu araçları taşıyanlar ne kadar uzun seyahat etselerde mutlaka bir gün geri dönerler. Taşıdıkları valiz veya bavulun kapasitesi o kadardır. Bir yere gidilecek ama uzun veya kısa olmasına bağlı olmaksızın mutlaka geri dönülecek anlamını taşır.

Bu taşıma malzemelerini kullanan insanlar, Daha seyahate başlarken geri dönüşü hesaplarlar. Yani onlar göçebe değil, seyyahtırlar. Yani gezende. Oysa Türklerin, gezme, göçme anlayışları farklıdır. Bu farklılıklardan dolayı, valiz vb. kavramlar Türkçe’de üretilememiştir.

Türkler kısa süreli akraba eş dost ziyareti yaparlar. Hem zaman kısadır hemde yol. Bunun için, bohça, çanta taşırlar. Valiz veya bavul gibi malzemelere ihtiyaç duymazlar.

Göçebeler yer değiştirdiklerinde kalıcı olarak yol alırlar. Develer, Çadırlar, Kervanlar yola düzülür ve bir daha geri dönülmez. Bizdeki taşıma kavramları, bohça ve çadır arasında gelip gider.

Bizde seyyahlık kültürü yoktur. Yani Gezente olmayınca, yaşamınızda gezip gezip geri dönme yoksa, taşıma kavramlarınız çok farklı olur. Orta ağır taşıma araçlarını kullanamazsınız.

Taşıma ilgili kavramlarınız ya çok hafif, bohça, çanta gibi olur, ya da Çadır, yurt gibi kavramlar olur. Tam bunların ortası, Türklerin gündelik yaşamlarında yoktur. Olamayan yaşam biçimleri için de kavram üretilemez.

Bavul Materyalleri

Valizler üretildikleri malzeme, materyallere göre 3’e ayrılır: ABS Valizler, Kumaş Valizler, PP Valizler.

ABS Valizler: ABS Valiz, ABS valizler ya da sadece ABS diye bir araştırma yapın, doğru bir bilgi bulmanız mümkün değil.

Üreticiler ve onların büyük toptancıları o valiz modelinin üzerine 100 de yüz ABS gibi ibareler ekliyorlar. %100 sözünü duyunca bizde aa ne güzel diyoruz. Peki bu ABS nedir? Yanıt yok. Benim anladığım petrol, plastik temelli bir malzeme. Biraz ucuz fakat kırılgan ama daha sert… Google’daki Türkçe bilgiyle bu kadarını anlayabildim.

ABS Valizler, sert duruyor, malzemesi biraz daha ucuz, fakat PP denen malzemeye göre daha kırılgan…  Yani öyle üzerine çıkıp top oynamaya çalışmayın, kalbi kırılabilir.

Fakat ABS valizler belliki biraz halkçı, herkesin ulaşabileceği, satın alabileceği valizler. PP veya kumaş gibi değiller, biraz duygusallar, ucuzlar, pratikler, çok para harcamazsınız, işinizi fazlasıyla görür. sonra kaldırıp atabilirsiniz. Çünkü çok kırılganlar. Siz atmazsanız, O’nlar sizi atar…

PP Valizler

PP Valizlerde P harfinin bol olmasından dolayı yine petrol türevli olduklarını anlamamız kolay oluyor.  Poli vb. gibi cümlelerin kısaltmaları. Yine valiz konusunu incelediğimizde, bunların yani PP valizlerin  yumuşak olduklarını, esneme yeteneklerinin ABS valizlere göre çok daha fazla olduğunu öğreniyoruz..

PP Valizlerin malzemesi çok daha yumuşak ve esnektir, asla kırılmazlar. Eğilir, bükülürler ama kırılma olmaz. Yine petrol, plastik temellidirler. ABS’ye göre daha pahalıdırlar… PP Materyallerden çok iyi valizler yapılır.  ABS’ye göre biraz daha pahlıdırlar… Olsun, Valizim kırılmasın, esnesin, eğilip, bükülsün diyorsanız yam size göre…

Kumaş Valizler

Bu bavul çeşidinde ana malzeme su geçirmez dayanıklı kumaşlardır.

Bavul Seti

Bavul setleri 2’li veya 3’lü grup bavullardan oluşur. 2’li bavul setleri, büyük boy, orta boydan oluşurken, 3’lü setlere küçük boy bavul eklenmiştir. 

Bu setler uzun sürecek ya da kalabalık gittiğiniz yolculuklarda birçok eşyayı yanınıza almanıza imkân tanır. Çok seyahat eden biriyseniz de her yolculuğunuzun tipine uygun bavul kullanabilirsiniz. Tatilleriniz için büyük boyu yanınıza alırken iki üç günlük iş seyahatleriniz için kabin boy bavulu kullanabilirsiniz. 

Genelde iş seyahatleriniz haftalık oluyorsa üçlü bavul seti yerine büyük boy ve orta boydan oluşan setleri tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde orta nüfuslu aileler de bu ikili bavul setini rahatlıkla kullanabilir. 

Bavul setleri yapılarına göre de farklılık gösteriyor. Kimileri dayanıklı plastikten üretilirken kimilerinin yapımında ise kumaş kullanılıyor. Her ikisi de yüksek dayanıklılık sunarken kullanılan malzemelerin çoğunda da su geçirmezlik özelliği bulunuyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkes bavul alırken uzun süre konforlu bir şekilde kullanmak ister. Siz de böyle isteyenlerdenseniz birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan ilki plastikten üretiliyorsa kırılma riskinin ne boyutta olduğu, kumaştan ise kolay yırtılıp yırtılmadığıdır. 

Daha sonrasında da tabi ki tekerleklerin kaliteli malzemeden üretildiğinden emin olmalı ve uzay yürüyüşü teknolojisine sahip olduğuna bakmanızdır. Uzay yürüyüşü teknolojisine sahip tekerlekler 360 derece dönebilme yeteneği ile size geniş hareket alanı yaratır ve sadece ileri geri değil, sağa sola da sorunsuzca yürütebilirsiniz. 

Valizlerin ağırlığı da bu noktada oldukça önemlidir. Böylece valizin ağırlığı yüzünden havaalanlarındaki kg sınırını aşmamış olursunuz. Taşımada konfor sağlaması için kulplarına da dikkat etmelisiniz. Kulpların üretiminde yumuşak malzeme kullanılıp kullanılmadığını öğrenmelisiniz.

Çok seyahat ediyorsanız tek tek valiz almak yerine bir bavul seti almak sizin için daha uygun olacaktır. Tek tek oldukça yüksek meblağlara satılan valizler, set haline getirilince birçok indirimi de istemeden yapmış oluyor. Geniş alana yayılan valiz seti fiyatlarından bütçenize uygun olanı rahatlıkla bulabiliyorsunuz. 

Burada fiyatı etkileyen bavulun üretiminde kullanılan malzemelerdir. Yıl içinde yoğun tempoda yapacağınız yolculuklarda size eşlik edecek bir valiz setinden uzun süreli bir performans bekliyorsanız bu malzemelere dikkat etmek önemli bir kriter haline geliyor.

Bavul Fiyatları

En uygun, en kaliteli, en ucuz valizler Aben Çanta’da… Araştırın, fiyat alın, en uygunu, en ucuzu bizde.

Perpa B Blok Kat: 8 No: 1255 (Halk Bankası yanı) Şişli – İstanbul

Tel: 0212.210 71 91 Gsm: 0532 213 60 15

ABEN ÇANTA ÜRÜNLER

ABEN ÇANTA MARKALAR

ABEN ÇANTA ANA SAYFA

AMBALAJ MALZEMELERİ

PERPA FİRMALARI

PERPA TİCARET MERKEZİ

BEZ ÇANTA

Valizin Kralı Bizde, Arayınız…

Perpa B Blok Kat: 8 No: 1255 (Halk Bankası yanı) Şişli – İstanbul

Tel: 0212.210 71 91 Gsm: 0532 213 60 15

29 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın