Kuzu Şiş Izgarada Nefis Sulu Pamuk Gibi Kuzu Eti

Kuzu Şiş Alazade

Kuzu Şiş

Kuzu şiş, özellikle mangalda pişirildiğinde daha da lezzetli olan yumuşak ve sulu bir et yemeğidir. Ama kuzu şişin deyim yerindeyse pamuk gibi olabilmesi için ilk aşama doğru ırktan bir kuzudan doğru bölgelerinden doğru eti almakla başlar.

Şiş Kuzunun Neresinden Yapılır?

Sonraki süreçte ise etin terbiye edilmesi ve pişirilmesi gelir. Bu yazıda öncelikle kuzu şişi yapmak için seçmemiz gereken etten bahsedelim ve günün ilerleyen saatlerinde de kuzu şiş için marinasyon tarifine ve mangalda pişirilme tekniklerine bakalım.

Izgarada kuzu şişleri pişirebilmek için tercih etmeniz gereken, tercihen kıvırcık ırkı bir kuzu satan bir kasaptan kuzu but almak olmalıdır. Kuzu butu ister tüm alarak evinizde kendiniz kuzu şiş için keserek hazırlayabilirsiniz, isterseniz de kasabınızdan tümü aynı boyutta ve tercihen küçük dilimler halinde olacak şekilde kesmesini isteyebilirsiniz.

Kuzu but, kuzu şiş hazırlamak için en uygun ettir ve uygun marinasyon ve pişirme sürecinden de geçtikten sonra yumuşacık ve çok lezzetli bir kuzu şiş hazırlamış olursunuz. Kaynak

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat: 13 No: 1959 Şişli – İstanbul

WhatsApp: 0544 267 22 38

Telefon: 0212 210 01 82

0212 210 01 83

0212 222 01 42

FACEBOOK alazaderestoran

INSTAGRAM  alazaderestoran

Alazade Restoran Kuzu Şiş

Kuzu Şiş

IZGARA ÇEŞİTLERİ

GÜNÜN YEMEKLERİ

ALAZADE RESTORAN

PERPA RESTAURANTLAR

PERPA GIDA FİRMALARI    

PERPA FİRMALARI    

PERPA İLETİŞİM     

AMBALAJ FİRMALARI

PERPA TİCARET MERKEZİ

241 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın