Samsonite Valiz Samsonite Bavul Çeşitleri

Samsonite Valiz

Samsonite Valiz

Samsonite Valiz

Samsonite Valiz

Jesse Shwayder, 1910’da Denver’da Samsonite®’yi kurduğunda, seyahat, bir zamanlar sadece dünyayı görme imkânı olanlara ayrılan birkaç kişiye ayrıldı.

Seyahat, taşımacılıktan, servise dikkatine, eşyalarını taşımak için kullanılan aksesuarlara kadar, kaliteli bir deneyim oldu. Gezideki orijinal markalardan biri olan Samsonite, dünya gezginleri için şık ve kaliteli çözümler üretmek üzere, son 100 yıldır yenilikçi ve ustalığını artırmaya devam etti.

Samsonite Valizlerin Doğuşu

Samsonite Valiz

Samsonite Valiz

Bugün, Samsonite aynı kategorideki prensiplerle valiz kategorisine liderlik etmeye devam etmekte ve Shwayder’in tasarım ve inovasyonla dünyadaki vizyonunu ürün kategorileri ve tüketici hedeflerine daha da genişletmektedir.

1910 yılında ABD’nin Colorado eyaletine bağlı Denver şehrinde kiraladığı küçük bir odada 10 kişilik ekibiyle bavul üretimine başlayan Jesse Shwayder, üretimden satış ve pazarlamaya kadar yepyeni yöntemler geliştirerek Samsonite markasını bir dünya markası haline getirmeyi başardı.

Samsonite ürünlerinde kullanılan ahşap çerçeve konstrüksiyonları, güçlü kulplar, suni ipek astarlar, elyaf kaplamalar ve emniyetli kilitler, çanta ve bavul sektöründe standartların oluşmasını sağladı.

Shwayder Trunk Manufacturing Company

Samsonite Valiz

Samsonite Valiz

Dünyanın önde gelen çanta ve bavul üreticisi Samsonite‘ın marka geçmişi, 1910 yılına kadar uzanıyor. ABD’nin Colorado eyaletine bağlı Denver şehrinde Jesse Shwayder tarafından kurulan Shwayder Trunk Manufacturing Company, piyasaya sunduğu ilk ürünler için Samson marka ismini kullanmıştı.

İlk olarak 1939 yılında kullanılan Samsonite marka ismi, ürünlerin yakaladığı yüksek başarı sonucunda şirketin bu isimle anılmasına yol açtı. 1965 yılında isim değişikliğine giden şirket, Samsonite marka ismini şirket adı olarak kullanmaya başladı.

1882 yılında Colorado’nun Black Hawk şehrinde dünyaya gelen Jesse Shwayder, 1900’lerin başlarında New York’ta Seward Trunk and Bag Company‘de satış elemanı olarak çalışıyordu. Gelir durumu o günün koşullarına göre iyi sayılabilecek düzeydeydi.

Fakat, New York’ta yaşamak istemiyor, Colorado’ya geri dönüp kendi işini kurmak istiyordu. 1910 yılında Denver’a yerleşen Jesse Shwayder, New York’ta biriktirdiği 3.500 dolarlık sermayeyle Shwayder Trunk Manufacturing Company şirketini kurdu. Şehir merkezinde kiraladığı küçük bir odada 10 kişilik ekibiyle birlikte, en iyi bildiği iş olan bavul üretimine başladı.

Shwayder ve ekibi tarafından üretilen bavullar, kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanıyor, fakat şirket henüz kâr elde edemiyordu. Kârlılığı arttırmak için Shwayder, geleneksel yöntemlerden modern yöntemlere geçmeyi ve seri üretime başlamayı çok istiyordu.

1912 yılında kardeşi Maurice‘in ekibe katılması, ürünlerini daha geniş bir kitleye tanıtmalarını sağladı ve talebi arttırdı. Şehir şehir gezip ürünlerini tanıtan Shwayder Kardeşler, üçüncü kardeşleri Sol Shwayder‘in de ekibe katılmasıyla bavul üretimi ve satışında iş bölümünü güçlendirdiler.

Bu iş bölümüne göre Jesse Shwayder üretim işlerinin sorumluluğunu üstlenirken, Maurice Shwayder satış ve pazarlama işlerinin sorumluluğunu üstlendi. Sol Shwayder ise şirketin avukatı oldu ve kurumsal müşteri pazarında büyümeye katkı sağladı.

ABEN ÇANTA

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat: 8 No: 1255 (Halk Bankası yanı) Şişli – İstanbul

Tel: 0212.210 71 91 Gsm: 0532 213 60 1

VALİZ ÇEŞİTLERİ

ABEN ÇANTA ÜRÜNLER

ABEN ÇANTA ANA SAYFA

AMBALAJ MALZEMELERİ

PERPA FİRMALARI

PERPA TİCARET MERKEZİ

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın