Gürsel Tekin Perpa Ziyareti

Gürsel Tekin Perpa Ziyareti

Gürsel Tekin Perpa Ziyareti

Gürsel Tekin Perpa Ziyareti

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ve CHP Şişli İlçe Örgütü Yöneticileri Perpa’yı ziyaret etti. Perpa 8. kat girişinde Perpa A Blok başkanı Hasan Sezgin, A ve B Blok yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Gürsel Tekin, Perpa A Blok yönetimini ziyaret etti.

Gürsel Tekin Perpa Ziyareti

Gürsel Tekin Perpa Ziyareti

Başkan Hasan Sezgin, ziyaretçi heyet ve Gürsel Tekin’e hoşgeldiniz diyerek kısaca Perpa’yı tanıttıktan sonra, kapılarımızın, her siyasi anlayışa açık olduğunu belirterek ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Gürsel Tekin Perpa Ziyareti

A Blok yönetiminde kısa bir konuşma yapan Gürsel Tekin, Perpa’yı çok iyi bildiklerini belirterek, karşılama ve ağırlamadan dolayı, Başkan Hasan Sezgin ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Gürsel Tekin Perpa Ziyareti

Gürsel Tekin Perpa Ziyareti’nin sadece yönetimlere yapılması planlanmıştı fakat yoğun ilgi ve kalabalık nedeniyle toplantının devamı Perpa Konferans Salonu’nda yapıldı.

Gürsel tekin Perpa Ziyareti

Perpa Konferans Salonu’ndaki toplantıda Perpa B Blok Saymanı Hacı Demir, konuklara hoşgeldiniz diyerek kısaca esnafın yaşadığı sorunları anlattı.

Gürsel Tekin Perpa ziyareti
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Perpa Ticaret Merkezi’ndeki esnaf ve yöneticileri ziyaret etti. Tekin, Perpa Ticaret Merkezi’nde Perpa Konferans Salonu’nda Perpa Ticaret Merkezi A Blok Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sezgin, B Blok Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Demir ve Nihat Sarayönü ile birlikte esnaf ve yöneticilerin sorunlarını dinledi. Esnaf ve yöneticilerle bir araya gelen Tekin, Perpa’nın her sektörün yaşam alanı bulduğu ve ticaret yaptığı bir alan olduğunu belirterek, “Türkiye’deki ticaretin durumunu öğrenmek istiyorsanız Perpa’ya, Kapalıçarşı’ya ve çeşitli bölgelerde örneğin Adana’da Turgut Özal bulvarındaki esnafa, Kayseri’de Nato Caddesi’ndeki esnafa uğrayacaksınız. Ticaretin hangi boyutta olduğunu net olarak göreceksiniz” dedi.

Gürsel Tekin Perpa ziyareti

“OLASI BİR SIKINTIDA İHTİYAÇLARIMIZI DÜŞMANLARDAN MI KARŞILAYACAĞIZ?”

‘Cumhuriyet’in 3 önemli beyazı var’ diyen Gürsel Tekin, toplantı salonunda yaptığı konuşmada “Türkiye’nin bekası açısından bu 3 beyaz önemli. Yarın herhangi bir sıkıntıda dünyayla ambargoyla karşı karşıya kaldığınızda giysinizi, battaniyenizi, ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılayın diye yapılmıştır bu. Şu anda ne yazık ki pamuk yok. İkinci temel ihtiyacımız hepimizin bildiği; un. Temel gıdamız ekmek. 62 tane un fabrikası, 70 yıllık 80 yıllık un fabrikaları ne yazık ki kilit vurdular. Ne diyor bizim siyasetçiler? ‘7 düvel bize düşman’. 7 düvel bize düşmansa yarın olası bir sıkıntı yaşadığımızda bu ihtiyaçlarımızı o düşmanlardan mı karşılayacağız?” dedi.

Gürsel Tekin Perpa ziyareti

GÜRSEL TEKİN’DEN ADAYLIK SORUSUNA CEVAP

Bir gazetecinin , “Perpa Ziyareti’nizin adaylık ile bağlantısı var mı ?” şeklindeki sorusu üzerine Tekin, “Adaylık meselesine gelince, takdir edersiniz ki Cumhuriyet Halk Partisi önce bütün çabasıyla, milletvekilleriyle, yöneticileriyle ‘bu seçimi nasıl alabiliriz?’ onun uğraşı içinde olmalı. Genel merkezimiz, parti yöneticilerimiz, örgütlerimiz bu kararı verir. Bize bir görev düşer mi, düşmez mi takdir örgütündür. Bugün hiç kimseyle ilgili böyle bir talep açmanın doğru olmadığına inanıyorum. Önceliğimiz; ‘partimizi nasıl iktidar edeceğiz?’ O çaba içerisindeyiz” şeklinde yanıt verdi.

 

Gürsel Tekin Perpa Ziyareti

TİCARET ODASI VE ODALAR BİRLİĞİ’Nİ ELEŞTİRDİ

Gürsel Tekin, 2001 yılında yaşanan ekonomik krize de değinerek, “O krizde televizyonlarınızı açtığınızda her televizyonda istisnasız Türkiye Odalar Birliği Başkanı, Ticaret Odası Başkanı, hepsi televizyondaydı. Asıl görevi de bu. Esnafının derdini, kederini kamuoyuyla, iktidarla paylaşacak. Derdine derman olacak. Hiç Ticaret Odası Başkanlarını ya da Odalar Birliği Başkanı’nın konuşmalarını duydunuz mu? Görüyor musunuz?” şeklinde eleştiride bulundu.

‘BORCU, BORÇLA KAPATMA DÖNEMİ’

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Memlekette yeni moda ‘borcu, borçla kapatma dönemi’. Bankalar borç vermiyor. Anadolu’nun hangi iline giderseniz gidin, yüzlerce tefeci şirketlerini görebilirsiniz. Biliyorsunuz, şimdi modernleşti adını değiştirdiler; ‘factoring’. Anadolu’da hepimizin bildiği tefecidir bunlar. Nerede bunlar? Kim çalışıyor?”

“BİZİM İTTİFAKIMIZ ‘BABA OCAĞI’ İTTİFAKI”

Bir gazetecinin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’nin meclise sunduğu seçim ittifakı olan ‘Cumhur İttifakı’ için ‘nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusu üzerine Tekin, “ Bizim ittifakımız ‘Baba Ocağı’ ittifakı. ‘Baba Ocağı İttifakı’yla bütün barajları yıkacağız. Onun için kimse ittifak falan aramasın. Takdir edersiniz ki, bugünkü bütün siyasi partilerin anası, babası Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi.

“BUGÜN YİNE BENZİNE ZAM GELDİ”

Öte yandan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin ‘TL değer kaybetmiyor’ açıklamasına yönelik olarak “ TL değer kaybetmedi diyor, bugün yine benzine zam geldi. Halbuki 3 yıl önce adam benzini 4 bin- 4 bin 200’e alıyordu. Şimdi 6 bin’e alacak Doğu’da ve Güneydoğu’da. Mizaha yasak getirdiler. Mizaha yasak gelmemiş olsaydı Zeybekci’yle ilgili 50 tane parodi dinlerdik” diye konuştu.

Toplantının ardından Gürsel Tekin’e Perpa Ticaret Merkezi A Blok Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sezgin ve B Blok Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Demir tarafından hediye takdim edildi. Tekin, Perpa ziyaretinin ardından ‘Yaşlılar Haftası’ nedeniyle Darülaceze Başkanlığı’na gelerek yaşlıları ziyaret etti.

Gürsel Tekin Perpa ziyareti

Gürsel Tekin kimdir?

Gürsel TekinArdahan iline bağlı Göle ilçesinde 1 Haziran 1964 yılında doğdu. Evli ve 3 erkek çocuk babasıdır.

Tekin, İlk ve ortaöğrenimini Ardahan’da tamamladı.

Lise öğrenimine Kars‘ta başladı. Tekin daha sonra Bülent Ecevit’in genel başkanlığını yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlik örgütüne katıldı.

1981 yılında Kars Alpaslan Lisesi’nden mezun oldu.

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi‘ni kazandı ancak yüksek öğrenimini sürdüremedi ve ekonomik nedenlerden dolayı ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındı.

Tekin, 1981 yılında Kadıköy’de garson olarak çalışmaya başladı.

Gürsel Tekin, 1984 yılında Sosyal Demokrasi Partisi‘nde siyasete yeniden girdi.

1986-87 yılları arasında askerlik görevini yapan Tekin, siyasal yaşamına SODEP‘in ardılı olan Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de devam etti. Aynı dönemde ticarete atıldı.

26 Mart 1989’da yapılan 1989 yerel seçimlerinde SHP’den Kadıköy Belediye Meclis Üyesi seçildi. 5 yıl sonra yapılan 1994 yerel seçimlerinde üyeliğe yeniden seçilen Gürsel Tekin, 1995 yılında SHP ile CHP’nin birleşmesi üzerine görevini CHP’li olarak sürdürdü ve partinin ilçe yönetim kuruluna girdi.

1999 yerel seçimleri ve 2004 yerel seçimlerinde belediye meclis üyeliğine tekrar seçildi.

1997 yılında geldiği Kadıköy Belediye Başkan Vekilliği görevini sürdürdü. Bu görevlerinin yanı sıra 2004 yerel seçimleriyle İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldu.

2002 – 2005 yılları arasında CHP İstanbul il başkan yardımcılığı yaptı. Görevinden ayrılan Şinasi Öktem’in yerine 14 Ağustos 2007’de partinin Merkez Yürütme Kurulu tarafından CHP İstanbul İl Başkanı olarak atandı.

2009 yerel seçimlerinin kampanya sürecinde CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte çalıştı.

2009 yerel seçimlerinde yeniden Kadıköy’den İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi seçildi.

4 Ağustos 2010 tarihli CHP Parti Meclisi toplantısında 48 üyenin oyuyla MYK üyeliğineseçildi. Bu üyelik CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Tekin’in Genel Başkan Yardımcısı olacağı basına duyuruldu.

İletişim, Tanıtım ve Medya ile İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken 8 Mayıs 2014 tarihinde CHP Genel Sekreterliğine getirilmiş, Ocak 2016 yılına kadar bu görevde bulunmuştur.

Tekin, 23-24-25-26.dönem İstanbul milletvekilidir.

Gürsel Tekin Perpa Ziyareti

Birgün

PERPA HABERLERİ 

PERPA ANA SAYFA  

PERPA İLETİŞİM

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir