Celal Adan Perpa Ziyareti

Celal Adan Perpa Ziyareti

Celal Adan Perpa Ziyareti

Celal Adan Perpa Ziyareti

TBMM Başkan Vekili, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür Perpa‘yı ziyaret Ettiler.

TBMM Başkan Vekili, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür ve diğer MHP heyeti, 17 Haziran 2019 Pazartesi Saat 14:00’de Perpa Ticaret Merkezi girişinde Perpa A Blok Başkanı Hasan Sezgin, Perpa B Blok Başkanı Hacı Demir, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdürler, Serkan Düzenli ve Vehbi Özgöz tarafından karşılandılar.

Celal Adan

Celal Adan Perpa Ziyareti

Celal Adan Perpa Ziyareti

1951 Ağrı doğumlu. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi mezunu.

Orman mühendisi. 21. dönem İstanbul milletvekili. Evli ve 2 çocuk babası.Celal Adan, 10 Eylül 1951 tarihinde Ağrı‘da doğmuştur. Nihat Adan adında emekli baş komiser ağabeyi vardır. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında ülkücü kesimde yer aldı. 19 Ağustos 1981 tarihinde başlayan MHP davasında yargılanmış ve davanın zaman aşımından düşmesiyle bilahare beraat etmiştir. Celal Adan, İMPA A.Ş. ve İNMAŞ Limited Şirketlerinin sahibi ve aynı zamanda yöneticisidir.

Celal Adan Perpa Ziyareti

Celal Adan Perpa Ziyareti

Tansu Çiller‘in DYP Genel Başkanı seçilmesinden sonra Doğru Yol Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na Celal Adan getirildi. Celal Adan adı, Flash TV‘nin kurşunlanması ve Budapeşte‘de Mesut Yılmaz‘ın yumruklanması olayına karıştı. 22 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde Mehmet Ağar liderliğindeki DYP‘de görev aldı. DYP‘nin adını DP olarak değiştirmesinden sonra da bu partide siyasete devam etti. Ancak seçimlerde DP barajı aşamayınca Adan da Meclis’e giremedi.

Celal Adan, 18 Nisan 1999‘da İstanbul‘dan milletvekili seçildi. 21. Dönem DYP ve 24.ve 25. Dönem MHP İstanbul Milletvekilidir. Türkiye–İtalya Parlamentolar arası Dostluk Grubu üyesidir. 21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP. 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi. Akabinde yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Siyasi İşler ve Parlamentodan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini aldı. İngilizce ve Fransızca bilen Celal Adan, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Celal Adan Perpa Ziyareti

Celal Adan Perpa Ziyareti

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın