CHP Şişli Belediye Başkan Adayı Hasan Sezgin

Şişli Belediye Başkan Adayı

Şişli Belediye Başkan Adayı

ÇOK DEĞERLİ HANIMEFENDİLER, BEYEFENDİLER, KIYMETLİ BASIN MENSUPLARI

Öncelikle yaşamımın en önemli kararlarından birini aldığım süreçte yanımda olduğunuz, beni yalnız bırakmadığınız için herbirinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Evet, sizlerin huzurunda açıklamaktan kıvanç duyuyorum, BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün kurucu genel başkanı olduğu, vatan ve ulus sevgisinin ,insanlığa dair tüm evrensel değerlerin temel taşlarını oluşturduğu, 35 yıldır üyesi olmaktan şeref duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şişli Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğumu ilan ediyorum.

Bu açıklamayı yaparken, ne denli büyük bir sorumluluğa talip olduğumun farkındayım. Keza, yıllardır nefes aldığım, ekmeğimi kazandığım, Perpa bünyesinde, yer alan binlerce iş yeri sahibinin inanç ve güveni ile yerine getirmeye çalıştığım yönetsel görev sürecinde edindiğim tecrübeleri, hangi siyasi görüşten olursa olsun, şahsıma yöneltilen güveni alnımın akı ile yerine getirmeye özen gösterdim. Ülkemizin en büyük ticaret merkezi olan PERPA esnafının herbirinin bu süreçte Şahsıma gösterdikleri güven ve teveccüh böylesi bir sorumluluğu alma hususunda beni yüreklendirmiştir.

CHP Şişli Belediye Başkan Adayı Hasan Sezgin

Şişli Belediye Başkan Adayı

Kıymetli Dostlar, izlerin desteği ve inancı ile attığım bu adım, Şişli’de yaşayan Şişli ile kaderleri birleşen tüm hemşehrilerimizin, esenliği, huzuru ve mutluluğu yolunda atılmış bir adımdır.

Şişli, büyük önder Atatürk’ün kurtuluşa giden yolu planladığı, Büyük Türk Milleti’nin özgürlük ve bağımsızlığının ilmek ilmek tasarladığı, umudun şekillendiği bir ilçedir.

Şişli Belediye Başkanlığına aday olmak, hele hele karanlığa karşı aydınlığın, umutsuzluğa karşı umudun, nefrete ve kutuplaşmaya karşı sevginin ve büyük devrimlerin ve değişimin partisi olan Cumhuriyet Halk Partisinden aday adayı olmak, başlı başına bir şeref ve çok büyük bir sorumluluktur.

Üstlenmeyi hedeflediğim böylesi bir sorumluluk, size boş nutuklar atmayı değil, hedeflerimizi, umutlarımızı somut olarak ortaya koymayı gerektirmektedir.

Evet, CHP yönetiminin ve nihai olarak da Şişlili hemşehrilerimizin uygun görmesi ve oyları ile Belediye Başkanlığı’na seçilmem halinde;

 • Şişli’yi, dışarıdan ithal yöneticilerle değil, Şişli’yi Şişli halkıyla yöneteceğiz. 
 • Mahallelerimizin alt ve üst yapı yatırımlarında eşit ve etkili hizmet anlayışının tesisi,
 • Şişli’nin geleceği için kritik bir öneme sahip olan kentsel dönüşüm konusunda da kararlılığımı vurgulamak isterim. Şehrimizin yaşanabilirlik standartlarını yükseltmek, altyapıyı güçlendirmek adına kentsel dönüşüm projelerini destekleyeceğiz. Bu projeler, deprem riskine karşı daha dayanıklı yapılar inşa etmek, trafik yoğunluğunu azaltmak ve yeşil alanları artırmak gibi şehrimizin gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşanabilir bir miras bırakmasına katkıda bulunacaktır. Şişli’nin dönüşüm sürecinde, halkımızın katılımıyla projeleri hayata geçirerek, herkesin refahı için adil bir kalkınma modeli oluşturmayı hedefliyoruz.
 • Şişli Halkına ait olup, değeri yüzmilyonlarca doları bulan taşınmazların ait olduğu Şişli Halkına iadesi adına Belediyenin tüm olanaklarının seferber edeceğiz.
 • Halkımızın içinde bulunduğu fakru zaruret halini bertaraf edebilme adına üreticiler ile Siz Şişlili hemşerilerimizin buluşturulması amacına haiz satış ve pazarlama alanlarının oluşturacağız.
 • Sosyal Belediyecilikte yeni adımlar;
 • Şişli’de yaşayan ve geleceğimiz olan sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin  her birinin fırsat eşitliğinden yararlanması adına eğitim desteği, (bunu Sarıyer Belediyesi yapıyor ve çok başarılı)
 • Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun kreş seferberliğine katkı adına, özellikle okul öncesi eğitim ile her biri bir fidan olan  evlatlarımızın fikri hür, vicdanı hür bireyler olarak yetişmeleri adına okul öncesi eğitim seferberliği,
 • Devlet okullarındaki öğrencilere yönelik, özel bir yemek projesi üzerinde çalışıyoruz. Bu projeyi, ilçedeki iş adamlarının sponsorlukları ve belediyemizin imkanlarıyla hayata geçirerek, öğrencilerimizin sağlıklı beslenme ihtiyaçlarına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.
 • Evlerine sıcak bir aş getirmede yoksunluk yaşayan tüm hemşehrilerimizin onurlarını onurumuz sayarak aş desteği,
 • Şişli’de yuva kurma hayali olan tüm gençlerimizin yanlarında olma adına eşya ve düğün masraflarına katkı, (imkanlar ölçüsünde)
 • Belediye ve Belediyemizin hakim ortak olduğu Şirketlerde işgücü istihdamında temel ölçütün liyakat olduğu istihdam politakasına tüm kurul ve kurallarıyla işlerlik kazandırılması sağlanacak (Bel. bşk. ve meclis üyelerinin yakınlık ölçütü olmayacak)
 • İlçemizin kültürel ve sanatsal çekim alanı olması adına tiyatro ,konser ve gösteri alanları gibi alanların kazandırılması,
 • En basit şekli ile Halkın kendi kendini yönetmesi olarak tanımlanan demokrasi bilincinin tüm hemşehri (hemşeriden kasıt Şişli’li olmak arkadaşlar. Yoksa aidiyet içinde olduğumuz memleket kayırmacılığı ile olmayacak) guruplarında yaşatılması adına belediye hizmetlerinin değerlendirildiği,eleştirildiği forum alanlarının tüm mahallelerde oluşturulması ve gerekli alt yapının hızla tamamlanması,
 • İşlevi yitirilmiş / yitirtilmiş muhtarlık müessesesinin aktif yol almasını sağlayacak, halkın sorunlarının tespiti ve çözümünde muhtarlarımız gözümüz kulağımız olacaklar. 25 mahallemizin sorunlarını biliyor (öğreniyor) ve çözüm  önerileri geliştiriyoruz. Göreve gelir gelmez ilk işimiz; muhtarlarımız öncülüğünde periyodik olarak mahalle toplantılarına gerçekleştireceğiz. 
 • Trafiği rahatlatacak, yeni otopark alanları yaratmak ve gerekli çalışmaları başlatmak

Diğer değerli Belediye Başkan aday adaylarına ve Belediye Meclis üyesi aday  adaylarına da başarılar diliyor, bu demokratik yarışta, ilçemizin geleceği için bir araya gelmiş olan her bir aday adayının, kendi vizyonu ve hedefleriyle ilçemize katkı sağlamasını umut ediyorum. Bugün beni yalnız bırakmayan sevgili dostlarıma da teşekkürlerimi sunuyor, selam ve saygılarımı iletiyorum.