80 Derece Kolonya İduna Limon Kolonyası

80 Derece Kolonya İduna Limon Kolonyası

80 Derece Kolonya

İduna Limon Kolonyası

80 Derece Kolonya İduna Limon Kolonyası

Kolonya Dereceleri

Kolonya dereceleri, kolonyanın içerdiği alkol oranına göre belirlenir. Genel olarak 70 derece ve 80 derece alkollü kolonyalar kullanılır. Yüzde 80-96’sı etil alkol, kalan kısmı ise su ve esanstan oluşan kolonya, ağzı kapalı ve güneşten uzak kaldığı sürece ortalama beş yıl bozulmamaktadır. Kolonya sürdükten sonra ferahlık hissedilmesinin sebebi, içindeki etil alkolün uçucu olması ve buharlaşırken vücut ısısını da beraberinde götürmesidir.

80 derece kolonya nedir? 80 Derece Kolonya karşı korur mu?

İduna Limon Kolonyası

80 Derece Kolonya

Virüsten korunmak için bunlara dikkat

Birbirinize nefes vermeyin. Kafanızı öne eğin. Çünkü virüs ısındığı zaman tavana doğru çıkacak. Tek yere tutunun. Virüsün sizde kolonize olması 1 saatten fazla virüslü ortamda zaman geçirirsen oluyor. Nerelerinde tutunmuş olabilir? Elinde, burnunda, yüzünde olabilir. 

Toplu taşımadan inince elini, ağzına, yüzüne değdirmeyin. Hemen yıkayın. Kolonya ile elleri ovuşturun. 15 saniye kolonya elinde kalmalı. Uçarsa alkolü etki etmez. Tuzlu su çözeltisi varsa burnunu, ağzını çalkala. Yoksa normal su ile yap.

Dışarıdan geldiğimizde, bir ortamdan başka bir ortama geçtiğimizde ellerimizi su ve sabunla en az yarım dakika yıkamak en güzeli. Ama yanımızda kolonya varsa, el hijyeni uygulayacak vaktimiz yoksa kolonyayı ellerimize kullanabiliriz. 60 derece kolonyalar etkili değil. Buna dikkat etmek lazım. İçinde yüzde 70-80 etil alkol ya da izopropil alkol içeren el dezenfektanları, kolonyalar, hızlı bir şekilde elimizdeki virüsleri öldürür.

Kolonya mikropları öldürür mü? Deneyi Görün

Yüzde 80 oranlı alkolle virüsler ölüyor. 80 derece kolonyalar virüs bakteri gibi mikroplara karşı etkili bir dezenfektandır. İçinde yüzde 70-80 etil alkol ya da izopropil alkol içeren el dezenfektanları, kolonyalar, hızlı bir şekilde elimizdeki virüsleri öldürür.

İduna kolonyalar 80 derece alkol oranıyla üretilir, koku olarak limon aroması kullanılır.

İduna 80 derece kolonyanın tam kimyasal içeriğini aşağıdaki pdf belgeden okuyabilirsiniz

İduna Kolonya Kimyasal İçerik Pdf

Kolonya, el dezenfektanı gibi ürünler bakteri ve virüslerden korunmanıza yardımcı ürünlerdir. Kendinizde Virüs belirtileri hissederseniz mutlaka doktora başvurunuz.

Hemen Ara Yonca Ambalaj

Perpa Ticaret Merkezi B/Blok Mavi Avlu Kat:4 No:372 Şişli / İstanbul

+90 (212) 320 87 88

+90 (544) 344 26 16

Diğer Temizlik Ürünleri

EL DEZENFEKTANLARI

IDUNA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

YONCA AMBALAJ

AMBALAJ MALZEMELERİ

PERPA FİRMALARI

PERPA TİCARET MERKEZİ

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir