Ez Path Yangın Durdurucu Bariyer Sistemleri

Ez Path Yangın Durdurucu Bariyer Sistemleri

Ez Path Yangın Durdurucu Bariyer Sistemleri

Ez Path Yangın Durdurucu Bariyer Sistemleri

Cablofil tarafından piyasaya sunulmuş olan, EZ-Path yangın durdurucu bariyer sistemleri, yapılan yatırımı korumak için binanın içerisinde yangının yayılmasını önlemek amacıyla en ideal şekilde tasarlanmıştır.

EZ-Path yangın durdurucu bariyerler, içerisinde bulunan özel bir maddeden oluşan köpük sayesinde yangına veya yüksek sıcaklığa maruz kaldığında hızla genleşip şişerek istenen izolasyonu sağlar  ve yangının yayılmasını engeller. Ses ve duman yayılımını da önleyen yapısı sayesinde akustik ve hava bariyeri görevi de görerek tam güvenlik sağlar.

Tel örgü kablo tavaları ile entegre kullanılabilme özelliğine sahip EZ-Path yangın durdurucu bariyer sistemleri, kolay ve hızlı montaj olanağı sağlarken,  esnek yapısı sayesinde istenildiği zaman herhangi bir işlem gerekmeden kablo eklenebilir ya da azaltılabilir.

EZ Path yangın durdurucu bariyer sistemleri, her türlü endüstriyel ve ticari uygulamada ayrıca veri merkezlerinde en üstün korumayı garanti etmektedir.

Yangın Koruması

Şişen bir ürün 

Şişen ürünler ısıyla genişler. Yanıcı geçişlerin yanmasıyla oluşan boşlukları doldururlar, aksi takdirde zehirli duman, ısıtılmış gazlar ve ateşin geçişi için bir açıklık bırakır.

Taşıyıcılar

Basıncı yanan kablolarda yoğunlaştırmak için genişlediğinde şişen ürün kontrol altında tutulmalıdır. Muhafaza yöntemi, duvarı zayıflatmaktan kaçınmalı ve şişen ürün genişlediğinde onunla herhangi bir kimyasal reaksiyonu engellemelidir. Metalik ise, kap ayrıca açıklık yoluyla mükemmel elektriksel süreklilik sağlayabilir.

Isı yalıtımı

Yangına maruz kalan kablo tavası, ısıl iletkenlikle ısıyı bir duvardan geçirebilir. Yanıcı ürünlerle (kablolar, toz …) temas halinde yanabilecek ve yangının yayılmasına izin verebilecek “sıcak noktalar” oluşturur.

Kablo tavasını yangına dayanıklı bir duvar veya zeminden geçtiğinde ayırmak iyi bir uygulamadır.

Zehirli duman ve gaz için hava geçirmez bariyerler

Zehirli duman ve gaz, bir yangında kişisel güvenlik için en tehlikeli unsurlardır.

Şişen malzeme genişlemese bile yolu kapatmak ve açıklıktan dumanın yayılmasını önlemek gerekir (Soğuk duman)

Bu nedenle ürün, duvara nüfuz eden ve etraflarında açık bir boşluk bırakmayan kabloların şeklini almalıdır.

Web

FİBERA İLETİŞİM

FİBERA FİBER OPTİK

FİBER OPTİK FİRMALARI

AYDINLATMA FİRMALARI

TEST ÖLÇÜM CİHAZLARI

OTOMASYON FİRMALARI

KABLO FİRMALARI

BİLGİSAYAR BİLİŞİM FİRMALARI

ELEKTRİK ELEKTRONİK FİRMALARI

PERPA FİRMALARI

KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI

PERPA TİCARET MERKEZİ

PERPA İLETİŞİM

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın