Sigorta Acenteleri

Perpa Ticaret Merkezi’nde tüm sigorta firmalarının Sigorta Acenteleri Mevcuttur. Sayfamızdan sigorta firmaları ve Perpa Acentelerinin bilgilerine güncel olarak ulaşabilirsiniz.

Sigorta Acenteleri

Sigorta Acenteleri

Gökal Sigorta

Gökal Sigorta Acenteliği Ltd. Şti. Kasko Trafik İşyeri

/
Gökal Sigorta Gökal Sigorta Acenteliği Ltd. Şti. Kasko…
Şahruh Sigorta

Şahruh Sigorta Aracılık Hizmetleri Dask, Sağlık, Kasko

/
Şahruh Sigorta Aracılık Hizmetleri Şahruh Sigorta Hizmetlerimiz Dask…
Şahruh Sigorta

Keyf Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.

/
Keyf Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. Keyf Sigorta…

Sigorta Acenteleri

Sigorta acenteleri bir sözleşme ile bağlı bulundukları sigorta şirketlerinin temsilcileridir. Bağlı  bulundukları sigorta şirketinin ürünlerinin tanıtım ve pazarlaması ile görevli olup, o şirketin talimatları doğrultusunda çalışmaktadırlar.

 Sigorta Brokerlığı Nedir?

 Kişilerin sigorta ihtiyaçlarına yönelik olarak; onlara tavsiyelerde bulunmak, onlar adına sigorta şirketleri ile görüşmeler yaparak, hasarın belirlenmesinde sigortalı adına hareket etmek ve yetkili olduğu branşlarda sigorta şirketi adına; müşterisinin ihtiyaçları doğrultusunda sigorta sözleşmesini oluşturmak, prim toplamak, hasar anında müşterisinin tüm haklarını bilmesini sağlamak gibi hizmetlerde bulunan, yetki ve sorumlulukları yasayla belirlenmiş profesyonel sigorta aracısıdır. 

Sigorta brokerları faaliyete başlamak için T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden sigorta brokerliği ruhsatı almak zorundadır. Ruhsat talebinde bulunmak için sağlanması gereken şartlardan biri de, şirketin kurucu ortaklarının en az 8 yıl sigorta sektöründe çalışmış olmalarını belgeleme gerekliliğidir. Bu anlamda brokerların sektörlerinde uzmanlaşmış kişiler olmaları şarttır.

 Sigorta Brokeri ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Sigorta brokerları sigorta şirketi adına değil, müşteri adına çalışırlar. Müşterilerinden aldıkları yetki belgesiyle, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun sigorta poliçesini anlaşmalı sigorta şirketleri arasından en az 3 sigorta şirketinden temin ederek, müşterilerinin en doğru kararı vermesine yardımcı olurlar. Bu nedenle sigortalı adına en uygun olan risk yönetim ve sigorta programını tarafsız olarak belirler ve uygulamada çıkan problemlerde sigortalı hakkını sigorta şirketine karşı koruyarak çözerler.

PERPA FİRMALARI   PERPA TİCARET MERKEZİ