Rebul Bouquet Kolonya Asaletin Simgesi Şakayık Buketi

Rebul Bouquet Kolonya Asaletin Simgesi Şakayık Buketi

Rebul Bouquet Kolonya

Rebul Bouquet Kolonya

Rebul Bouquet Kolonya

Asaletin Simgesi Şakayık Buketi

Japonyanın baharı müjdeleyen Şakayık çiçeğinin Rebul Kolonya ile buluşması ile hikayemiz başlar. Üst notalarda Akdeniz’in narin ama enerjik turunçgilleri, orta notalarda coşkulu şakayık, masum müge ve zarif zambakların asaleti sizi sarmalar.

Dip notalarda misk, sedir ağacı ve sandal ağacının sofistike dünyasına davet eden bu koku size çekici bir ferahlık sunar. Böylece Rebul Bouquet, nesilden nesile vazgeçilmez bir tutkuya dönüşürken, aynı zamanda hiç bitmeyen ve dilden dile dolaşan bir hikayenin kahramanı olur.

Rebul Bouquet

Rebul Bouquet Şakayık

Şakayıklar her yıl ilkbahar aylarında ortaya çıkan ve birçok insanın bahçelerinin süsleyen göz alıcı bitkilerden birisidir. Bu bitkinin en önemli özelliği bahçelere uygun oluşudur. Saksılarda yetişmesi ve yeterli büyümeyi gösterebilmesi çok daha zor olmaktadır. Şakayık çiçeği çeşitli renklerde ve desenlerde olabilen gösterişli süs bitkilerinden En yaygın rengi pembe olmaktadır.

Şakayık Çiçekleri

Şakayık Çiçekleri

Kokusu ile dikkat çeken şakayıklar birçok kişinin bahçelerinde tercih ettiği ilk çiçek türü olmaktadır. Şakayıkların en önemli özelliği dikildiği ilk dönem çok da verimli olmamasıdır. Esas açma olayı diğer yıl gerçekleşmektedir. 2 yıl çok daha gösterişli ve canlı olan şakayıklar bahçelerin favorisi haline gelecektir. Şakayık bitkisini diğerlerinden ayıran en önemli özellik yoğun kış koşulları sayesinde güçlenmesidir. Bu sebeple saksıda yetiştirilmesi doğru olmamaktadır. Bahçede yetiştirilen şakayıklar kış koşullarını ve soğuk havayı ne kadar iyi yaşarsa o kadar iyi açacaktır.

Şakayık, oldukça dayanıklı bir bitkidir. Bitkinin toprağı nemli, humuslu ve iyi drenaj yapılmış olmalıdır. Dikimi esnasında torf ve gübre ile harmanlanmış toprak kullanılması durumunda, köklerinin güçlenmesi sağlanabilir. Üretiminde tohumla çoğaltma ve üretme kullanılsa da, aşılama yöntemi en sık kullanılan yöntemdir. Bunun nedeni ise, tohumun ekildikten iki yıl sonra ancak çimlenmesidir.

Bitki ekimin yapıldığı yıl genelde çiçek vermez. Bitki Nisan ve Haziran ayları arasında çiçek verir. Katmerli bir yapıda olan bitkinin çiçekleri bazen yarı katmerli de olabilmektedir. Tüm türlerinde koku bulunmaz. Çiğ olan bir gecenin ardından gelen aşırı sabah güneşi, tomurcuklara zarar verebilmektedir. Bu gibi nedenlerden dolayı, bitkinin binaların kuzey cephelerine dikilmesi önerilmez.

Aydın Ticaret İletişim

Aydın Ticaret Pazarlama Ltd. Şti., H.Rıfat Paşa Mah.

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:5 NO:521 Şişli/İSTANBUL

Bizi hemen arayın: 

0212212 210 82 82

E-Posta: satis@tedariq.com

REBUL KOLONYA

AYDIN TİCARET

AMBALAJ MALZEMELERİ  

PERPA FİRMALARI  

ANA SAYFA

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın