İran Ticaret Ateşesi Perpa’da

İran Ticaret Ateşesi Mahmoud Ahmedi Perpa’yı Ziyaret Etti. Perpa Dış Ticaret Buluşmaları’nın bu ayki konuğu İran’dı.

İran Ticaret Ateşesi Perpa'da

İran Ticaret Ateşesi Perpa’da

Perpa Ticaret Merkezi, Persiad ve Yapder’in organize ettiği Perpa Dış Ticaret Buluşmaları’nın bu ayki konuk ülkesi İran’dı. 30 Kasım Perşembe günü yapılan İran Perpa’da temalı panele, İran Ticaret Ataşesi Mahmoud Ahmedi, DEİK Türkiye – İran İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Eser, Yazar ve Çevirmen Nil Ecem Eftekhari Nasr İgual katıldılar.

Perpa Mithat Yümlü Konferans Salonu

Perpa Mithat Yümlü Konferans Salonu

İran Ticaret Ateşesi Perpa’da

Perpa Toplantı Salonunda, Gazeteci Çetin Ünsalan’ın moderatörlüğünde yapılan panele konuk olarak Bulgaristan Ticaret Ataşesi Toşko TOMOV’da katıldılar.

Perpa girişinde Başkan Hasan Sezgin, B Blok Saymanı Hacı Demir, Persiad Başkanı Hasan Akdemir ve Yapder Başkan Vekili Mehmet Gözcü tarafından karşılanan İran Ticaret Ataşesi Mahmoud Ahmedi ve heyeti esnafları dolaşarak, neler sattıkları, İranla ticaret yapıp yapmadıkları konularında bilgiler aldılar. 

Arı Bilgisyar, Dostlar Elektrik Okan Orak ve Gimelsan Elektrik Malzemeleri Genel Müdürü, Perpa Başkan Yardımcısı Erol Ergel ile görüştüler.

Başkan Yardımcısı Erol Ergel Perpa'yı Tanıtıyor

Başkan Yardımcısı Erol Ergel Perpa’yı Tanıtıyor

İran Ticaret Heyeti, esnaf ziyaretinden sonra Evin Izgara’da yapılan öğle yemeği ile ağırlandılar.

İran Ticaret Ataşesi Mahmoud Ahmedi ve beraberindeki heyet öğle yemeğinden sonra Perpa A Blok Yönetimi’ne çıkarak bir saat görüşme yaptılar. Başkan Hasan Sezgin, İran heyetine Perpa’nın sektörel yapısı, hangi ürünlerin bulunduğu, hangi alanlarda ticaret yapılabileceği konularında bilgiler sundular.

Hacı Demir, Hasan Akdemir

Hacı Demir, Hasan Akdemir

Perpa B Blok Toplantı Salonu’nda saat 14:00’de başlayan panel öncesi Yazar , Çevirmen Nil Ecem Eftekhari Nasr İgual tarafından İran’ı tanıtan kısa bir barkovizyon gösterisi yapıldı.

Nil Ecem Eftekhari Nasr İgual sunum sonrası, 25 yıldır Türkiye’de yaşadığını belirterek “Türkiye’yi çok seviyorum, Ülkemiz Türkler tarafından doğru tanınmıyor, bu durumu değiştirebilmek için İran’a kültür turları düzenliyorum” dedi. İran tanıtım klibini

https://mahibusiness.wordpress.com/2017/05/18/yeniturumuzveyeniklibimiz/   adresinden izleyebilirsiniz.

İran Ticaret Ateşesi Perpa'da

İran Ticaret Ateşesi Perpa’da

Başkan Hasan Sezgin’in açılış konuşması:

İran Ticaret Ataşesi Sayın Mahmoud Ahmedi,

DEİK Türkiye – İran İş Konseyi Yön.Kur.Üyesi Sayın Rıza Eser,

Bulgaristan Ticaret Ataşesi Sayın Toşko TOMOV,

Değerli Şirket Temsilcileri ve Yöneticileri,

Değerli Sivil Toplum Örgütleri  ve Değerli Basın Mensupları,

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat Malikleri Yöneticiliği adına sizleri saygıyla selamlıyorum.

Hoş geldiniz.  

İran Ticaret Ateşesi Perpa'da

İran Ticaret Ateşesi Perpa’da

İran ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin ötesinde, geçmişe dayanan çok güçlü bir dostluk ve kültür bağı vardır. Bu bağın güçlenmesi için, Perpa Ticaret Merkezi A Blok Yöneticiliği olarak, bu ziyaretinizden duyduğumuz memnuniyeti sizinle paylaşmak isterim.

İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin güven ortamında gelişmeler kaydetmesi, oldukça sevindiricidir.

Ziyaretinizin, İran ile Türkiye arasındaki mevcut ticari ilişkiler hacminin arttırılmasına, ortak yatırım olanaklarının araştırılması ve geliştirilmesine katkı sağlaması temennisiyle sizlere teşekkür ediyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum.

İran Ticaret Ateşesi Perpa'da

İran Ticaret Ateşesi Perpa’da

PERSİAD Başkanı Hasan AKDEMİR

PERSİAD, Perpa Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Hasan Akdemir açılış konuşması

Merhaba,

Sayın İran İslam Cumhuriyeti Ticaret Ataşesi Sayın Mahmoud Ahmedi Bey, Sayın Bulgaristan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Toşka Tomov bey, sayın diğer konuklar, sayın basın mensupları, sayın üyeler, sayın misafirler hepinizi saygıyla Persiad adına selamlarım.

PERSİAD,  Perpa Sanayici ve İş Adamları derneğinin ISIAD(İran sanayici iş adamları derneği), KANAL EKONOMİ, YAPDER ( yeni arayışlar girişimi platformu derneği ) ile ortaklaşa düzenlemiş bulunduğu İRAN PERPA DA konulu seminerimize hoş geldiniz.

PERSİAD Başkanı Hasan Akdemir

PERSİAD Başkanı Hasan Akdemir

DERNEK HAKKINDA

Perpa Sanayici ve İş Adamları Derneği 1993 yılında Perpa da kurulmuş olan bir Perpa derneğidir. Parpadaki iş adamalarına, çalışanlarına ve Perpa ya gelen vatandaşlarımıza sosyal, kültürel ve ticari anlamda yardımcı olmayı amaç edinmiştir.

PERPA HAKKINDA

Perpa 1988 yılında faaliyet başlamış, 4700 dükkândan oluşan, mono blok, tek yapıdır. Yaklaşık 40 000 m2 üzerine kurulmuştur.660.000 m2 kapalı alanı vardır.

A ve B blok olarak iki ayrı yönetimi ve bunların ortaklaşa oluşturduğu ortak konularda üst kurul adlı yönetim ile yönetilmektedir.

Ticaret erbabı Kobi ler den oluşmaktadır.

Hırdavat, elektrik, elektronik, aydınlatma, makine gibi çeşitli sektörlerde ticari faaliyet alanıdır.

İRAN

İran Ticaret Ateşesi Perpa'da

İran Ticaret Ateşesi Perpa’da

İRAN yakın komşumuz, 1 648 000 km2 yüzölçümlü, 81-82 milyon nüfuslu güçlü, zengin bir ülke. Petrol ve Doğal gaz olmak üzere zengin kaynakları var. Güçlü; ekonomik, kültürel, sosyal bağlarımız var. Bu ilişkilerin daha da geliştirilmesi iki ülkenin yararına. Perpa da ki bir Kobi nin İran Kobileri ile yeni ticari ilişkiler kurması ve kurulmuş ilişkileri geliştirmesi bizi memnun eder.

Bu amaçla sizleri İran ticaret ataşesi Sayın Mahmoud Ahmedi ve İsiad başkanı Sayın Mehdi Culazede ile buluşturmak istedik.

Buradalar, birazdan size hitap edecekler. Kendilerine çok teşekkür ederiz.

Dostlar Elektrik Okan Orak Perpa'yı Anlatıyor

Dostlar Elektrik Okan Orak Perpa’yı Anlatıyor

DEİK Türkiye – İran İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Eser

Panel moderatörü Gazeteci Çetin Ünsalan, Panelin konusunu özetledikten sonra sözü, DEİK Türkiye – İran İş Konseyi Yön.Kurulu Üyesi Rıza Eser’e verdi.

DEİK Türkiye – İran İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Eser, “İran ile 40 senedir ticari ilişkilerim var, DEİK olarak 2001 yılından bu yana Türkiye ve İran ticaretinin gelişmesi için çaba gösterdik, her düzeyde heyetlere öncülük ederek iki ülke arsındaki ticari sorunların çözümü için büyük katkılarda bulunduk, “ dedi.

İran Heyeti Evin Izgara'da

İran Heyeti Evin Izgara’da

Rıza Eser, “Tabiiki ticaret ile ilgili sorunlar bitmez, ama biz ticarette kategorik olarak 4 konuyu hedef aldık, İran ve Türkiye arasında ticaret hacminin artırılması ve sorunların çözülmesi, İran ile yaptığımız ticari anlaşmaların ve tercihli ticaretin tanıtılması. Yapılan yeni anlaşmalar, ticaretimizde büyük bir çığır açacak, ticaret hacmimiz artacak. Üçüncü olarak yatırm ve sermaye alanında büyük çabalar gösterdik, Son 10 yıl içerisinde İran’ın çıkardığı yeni kanunlar, İran’a yatırımı çok cazip hale getirdi. Şu anda, Otelcilik, fabrika kurma ve tekstil alanında İran’a çok önemli yatırımlar gerçekleştirildi” dedi.

İran Heyeti Perpa A Blok Yönetimi'nde

İran Heyeti Perpa A Blok Yönetimi’nde

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın