El Dezenfektanları El Dezenfektanı Çeşitleri İduna safehands handygel

İduna El Dezenfektanları

El Dezenfektanları El Dezenfektanı Çeşitleri

El Dezenfektanları El Dezenfektanı Çeşitleri

El Dezenfektan Aparatıadcw
HandyGel El Dezenfektanıadcw
Sıvı El Dezenfektanıadcw
İduna Limon Kolonyasıadcw

El Dezenfektanı Nedir

El dezenfektanı, eldeki mikropları azaltmak için kullanılan genelde sıvı ya da jel halde bulunan hijyen bir maddedir. Alkol bazlı olanlar mikroorganizmaları öldürmede su ve sabundan daha etkilidir. El dezenfektanlarının bakteri ve virüslere karşı daha etkili olabilmesi için en az % 80 oranında alkol içermeleri gerekir. Yüksek alkolün cildi tahriş etmemesi için yumuşatıcı olarak gliserin kullanılır.

El Dezenfektanı Çeşitleri

Nelere Karşı Etkilidir

Dezenfektanların çoğu zararlı virüs ve bakterilere karşı etkilidir. Bunlar HIV, Hepatit B, influenza ya da Koronavirüs gibi insanlarda hastalık yapan virüslerin, sporsuz bakterilerin çoğunda etkilidir.

İduna El Dezenfektanları disk diffüzyon testine göre yapılan analiz sonucu Echerichia coli ATCC 29998, Staphylcocus aureus ATCC 6538-P ve Salmonella typhimirium CCM 5445’e karşı antibakteriyel etkili olduğu saptanmıştır.

El Dezenfektanları Nerelerde Kullanılır

El Dezenfektanı Nedir

El Dezenfektanı Çeşitleri

El dezenfektanları Sıvı ve jel olmak üzere iki çeşittir. Bu farklılık antibakteriyel veya antiviral etkileri açısından bir şey değiştirmez. Dezenfektanlarda önemli olan alkol oranının 70-90 derece arasında olmasıdır. Bunlardan daha düşük oranlarda dezenfekte edici etkiye sahip değildir. El Dezenfektanlarının kolonyadan farkı cilde zarar vermemesi için gliserin benzeri maddeler kullanılmasıdır.

Nelere Karşı Etkilidir

El Dezenfektanları Nerelerde Kullanılır

El dezenfektanları insan sağlığı ve hijyen gerektiren her alanda kullanılır. Kişisel tüketim için ev ortamında kullanıldığı gibi, hastane, fabrika, otel, alışveriş merkezi, tren, metro, metrobüs, lokanta, restaurant gibi çok sayıda insanın giriş yaptığı işletmelerde kullanılır.

Ev, küçük ofislerde manuel sıkmalı, büyük işletmelerde Fotoselli veya manuel dispenserler ile kullanılır. Kullanım şekli tamamen kullanıcı sayısına bağlı olarak değişir

Büyük İşletmelerde kullanım

Hastane, otel, fabrika, ticaret merkezi, alışveriş merkez, okul, lokanta, restaurant, hava limanları, metro, metrobüs gibi insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda el dezenfektanları manuel veya fotoselli dispenserler yardımıyla kullanılır. İnsan trafiği çok yoğunsa fotoselli dispenser ve sıvı dezenfektan tercih edilir. Sıvı dezenfektanların makineden çıkması daha kolaydır.

Nispeten daha küçük işletmelerde manuel dispenserlerin içinde jel formundaki el dezenfektanları kullanılır.

Jel veya sıvı dezenfektanların etki olarak bir farkı yoktur. Sıvı olanlar dispenser kullanımına daha uygundur.

Elle temas olmadan çalışan fotoselli dispenserler hijyen açısından daha uygundur. Dezenfektan almak için el teması gerekmez. Çünkü manuel dispanserin düğmesi üzerinde de zamanla bakteri ve virüsler çoğalabilir.

Fotoselli dispenserler hız açısındanda daha avantajlıdır. İşletmeye gelen insanlar beklemeden çok kısa süre içinde makineye elini uzatıp dezenfektanın damlamasını sağlayabilir. Dezenfektanın döküldüğü kapı iş bitince otomatik olarak kapanır.

Dezenfektan ile el ovalama

El Dezenfektanı Alırken Nelere Dikkat edilmelidir

Dezenfektan alırken öncelikle son kullanım tarihine dikkat edilmeli, zamanı geçenler alınmamalıdır. Bunların içindeki alkol büyük bir oranda uçmuş olabilir.

Ayrıca içeriğine dikkat edilmeli, Alkol oranı %70-90 olmalıdır.

İçeriğinde elleri kurutmayan nemlendirici gliserin benzeri bileşenler olmalıdır

El Dezenfektanı Kullanırken

Büyük işletmelerde el dezenfektanı kullanımı

Dezenfektanı Nasıl Kullanacağız

İduna El Dezenfektanları alkol bazlı olduğundan çabuk kurur (kuruma süresi 8-10 sn). Dezenfektan kurumadan ve içerisindeki alkol uçmadan eller iyice ovulmalıdır. Beklendiğinde içerisindeki alkol uçacağından dezenfekte edici etkisi kalmaz. Bileşiminde bulunan gliserin sayesinde cildi kurutmaz.

Dezenfektan alırken nelere dikkat edilmelidir

El Dezenfektanları Kullanırken

İşyeri üretim girişlerinde, tuvaletten sonra, hasta muayenelerinden önce ve sonra ve benzeri alanlarda, ele 1-2 ml safehands veya handygel dökülerek eller iyice kuruyuncaya kadar ovalanmalıdır.

El dezenfektanları alkol bazlı olduğundan kullanırken ateşten uzak tutulmalıdır. Alkol yanıcı olup yangın tehlikesi yaratabilir.

Dezenfektan kullanıldıktan sonra kutunun kapağı sıkıca kapatılarak içerisindeki alkolün uçması engellenmelidir.

Dezenfektanlar hakkında

El Dezenfektanları İşe Yarıyor mu? Nasıl Dezenfekte Ediyor?

El dezenfektanı hastalık oluşturan mikroorganizmaların kendi vücudumuza ya da başka kişilere, yüzeylere hastalık bulaştırmasını engellemek amacıyla kullanılır. En sık ve en güvenli kullanılan alkol bazlı el dezenfektanlarıdır.

El Dezenfektanları, Kolonyalar Kaç Derece Alkol İçermelidir?

Dispenser İle Dezenfektan Kullanımı

Alkol bazlı el dezenfektanları genellikle 2 ila 5 saniye içerisinde mikroorganizmaların çoğunu öldürür. Hastanelerde kullanılan alkol bazlı dezenfektanlar içeriğindeki alkol oranı ayarlanmış ve son kullanma tarihleri yazılmış dezenfektanlardır.

Evlerde kullanılan kolonya dediğimiz maddeler 70 derece ve üstü alkol içeren 70 ila 90 derece arasında dezenfektan özelliği olan kimyasallardır. Ağzı açık kalmış kolonyaların alkol içeriği hızla buharlaşacağı için mikrop öldürme özelliği azalabilir.

El dezenfektanları ve Kolonyalar Mikropları Öldürür mü?

Parfümlü Dezenfektanlar

Hiçbir dezenfektanı kullanırken ellerimizi koklamamamız gerekir çünkü içeriği nedeniyle solunum yolları için zararlı olabilir. Bu nedenle parfümlü olmasının hiçbir faydası yoktur.

El Dezenfektanı Nasıl Uygulanmalı?

Etkili olması için avucu doldurması ve elin avuç içi ve dışında parmak aralarında bilekleri içine alacak şekilde ovalanarak yayılması gerekir.

Dezenfektanlar Virüsü Tamamen Ortadan Kaldırıyor mu?

Dezenfektanların çoğu zararlı virüslere karşı etkilidir. Bunlar HIV, Hepatit B, influenza ya da Koronavirüs gibi insanlarda hastalık yapan virüslerin, sporsuz bakterilerin çoğunda etkilidir.

İduna El Dezenfektanları

İduna El dezenfektanları 80 derece alkol oranıyla üretilir, safehands sıvı, handygel jel formundadır.

İduna El Dezenfektanları

İduna El Dezenfektanları durulama gerektirmeyen alkol bazlı, gliserinli el temizleme ürünleridir. Alkol bazlı olduğundan çabuk kurur ( kuruma süresi 8-10 sn). Bileşiminde bulunan gliserin sayesinde cildi kurutmaz.

Fotoselli dispenserlerde de başarı ile kullanılır. Disk diffüzyon testine göre yapılan analiz sonucu Echerichia coli ATCC 29998, Staphylcocus aureus ATCC 6538-P ve Salmonella typhimirium CCM 5445’e karşı antibakteriyel etkili olduğu saptanmıştır.

İşyeri üretim girişlerinde, tuvaletten sonra, hasta muayenelerinden önce ve sonra ve benzeri alanlarda, ele 1-2 ml SAFEHANDS dökülerek iyice kuruyuncaya kadar ovalanmalıdır.

El Dezenfektanları Kimyasal Yapı

pH : 6,50, Görünüm : Berrak Açık Sarı Akışkan Sıvı, Bileşimi :Aqua, IPA, Glycerin, Chlorhexidine Digluconate, C.I. 47005.

İduna Dezenfektanlar, 1-5-20 Litre olarak satışa sunulmuştur.

1-5-20 Litre ambalajlarda toptan el dezenfektanı çok uygun fiyatlarla

Toptan El Dezenfektanı ihtiyaçlarınız için lütfen arayınız +90 544 344 26 16

El dezenfektanı, Kolonya gibi ürünler bakteri ve virüslerden korunmanıza yardımcı ürünlerdir. Kendinizde Virüs belirtileri hissederseniz mutlaka doktora başvurunuz.

SafeHands El Dezenfektanları sıvı, HandyGel Jel formundadır.

winterhalter dezenfektan K 21 5 Lt

Hemen Ara Yonca Ambalaj

Perpa Ticaret Merkezi B/Blok Mavi Avlu Kat:4 No:372 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 212 320 87 88

WhatsApp/Gsm: +90 544 344 26 16

info@yoncaambalaj.com

Diğer Temizlik Ürünleri

IDUNA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

YONCA AMBALAJ

MEDİKAL SAĞLIK ÜRÜNLERİ

AMBALAJ MALZEMELERİ

PERPA FİRMALARI

PERPA TİCARET MERKEZİ