Binali Yıldırım Perpa’yı Ziyaret Etti

Binali Yıldırım Perpa'yı Ziyaret Etti

Binali Yıldırım Perpa’yı Ziyaret Etti

Binali Yıldırım Perpa’yı Ziyaret Etti

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Perpa’yı ziyaret etti. Yıldırım Perpa girişinde AKP Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Perpa A Blok Başkanı Hasan Sezgin, Perpa B Blok Başkanı Hacı Demir, Başkan Yardımcısı Cengiz Özcan, Dursun Tekin, Erol Kartal, Persiad Başkanı Yücel Kayar, Genel Müdürler Serkan Düzenli, Vehbi Özgöz ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı.

Binali Yıldırım Hasan Sezgin Hacı Demir

Binali Yıldırım Hasan Sezgin Hacı Demir

Binali Yıldırım, Perpa B Blok Mithat Yümlü Konferans Salonu’nda Perpalılarla bir araya geldi. Perpa’nın yapısını iyi bildiğini, Perpa’nın ticaretteki öneminin farkında oldukların, sorunlarını da iyi bildiğini söyledi.

Dünya’nın en büyük monoblok binasına dışardan girerken üzüldüğünü belirten Yıldırım, ”Pazartesinden sonra başkanlar bana gelecek, Perpa’nın sorunlarını çözeceğiz, Özellikle dış cephe ve arsa sorunlarının bir an önce çözeceğiz” dedi.

Binali Yıldırım Hasan Sezgin Hacı Demir

Binali Yıldırım Hasan Sezgin Hacı Demir

Toplantı sonrası Cuma Namazı için Perpa Mescidi’ne geçen Yıldırım, Cuma Namazı sonrası Koçi Restaurant’taki öğle yemeğinden sonra Persiad’ın önünde basın açıklaması yaptı.

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım gece kondu sahiplerine müjde vererek “Bu yerleri önce hazineden belediyeye devralacağız. Daha sonra belediye uygun ödeme şartlarında hak sahiplerine bunları verecek. Yani gecekondu niteliğinde tapu tahsis belgesine sahip konutlar tapuya dönüştürülecek ve 30 yıldan beri devam eden bu çile sona vermiş olacak” dedi.

Gecekondulara Tapu

Binali Yldırım'ın Perpa'yı Ziyareti

Binali Yldırım’ın Perpa’yı Ziyareti

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Binali Yıldırım, İstanbul’da gecekonduda yaşayan vatandaşların durumu ile ilgili çalışma yapacaklarını vurgulayarak, “Tapu tahsis belgesi elinde bulunan ancak mülkiyeti hazineye ait yerlerin tapularını verilmesi. Bununla ilgili bir çalışma yapacağız. Bu yerleri önce hazineden belediyeye devralacağız önce. Daha sonra belediye uygun ödeme şartlarında hak sahiplerine bunları verecek, tapusunu da verecek. Yani gecekondu niteliğinde tapu tahsis belgesine sahip konutlar tapuya dönüştürülecek ve 30 yıldan beri devam eden bu çile sona verilmiş olacak. 900 bin civarında hatta 1 milyon üzerinde hak sahibi olduğu söyleniyor” ifadelerini kullandı.

Abdullah Öcalan’ın mektubu

Cumhur İttifakı Adayı Perpa'da

Cumhur İttifakı Adayı Perpa’da

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın mektubu ile ilgili değerlendirmesi sorulan Yıldırım, “PKK ne demiş, HDP ne demiş bu bizim için önemli değil. Biliyorsunuz İstanbul seçimine gidiyoruz. İstanbul’da Diyarbakır’dan daha fazla Kürt hemşehrimiz yaşıyor. Dolayısıyla ben belediye başkanı adayı olarak Kürt hemşehrilerimden destek istiyorum. Şunu bilmelerini istiyorum. İstanbul’da 15 milyona eşit, adil hizmet yapacağım. Kürt, Türk, Çerkez yani etnik kimlik ayrımı yapmadan herkese bu hizmeti götürmenin gayreti içinde olacağım. Kürt kardeşlerimiz birileri ile ittifak yapmaya zorlayan zihniyet unutulmamalıdır ki geçmişte Kürtlere en büyük zulmü yapan zihniyettir” şeklinde konuştu.

Yıldırım, basın açıklamasından sonra Talat Paşa Mahallesi’ndeki mitinge katılmak üzere Perpa’dan ayrıldı.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın