2018-2019 Faaliyet Raporu Perpa Ticaret Merkezi

2018-2019 Faaliyet Raporu Perpa Ticaret Merkezi

2018-2019 Faaliyet Raporu Perpa

2018-2019 Faaliyet Raporu Perpa

2018-2019 Faaliyet Raporu

Sevgili Perpalılar,

Değerli kat maliklerimiz, 

Merhaba,

2019 bütün dünyada olduğu gibi ülkemiz içinde zor bir yıldı.

Ülkemiz ile ABD arasında zaman zaman yaşanan kriz sebebiyle oluşan ekonomik ve ticari dalgalanmalar, piyasaların nabzını yükselterek dövizde iniş-çıkışların yaşanmasına ve Türk Lirasının değer kaybetmesine sebebiyet vermektedir. 

Küresel piyasalardaki durum da dikkate alındığında, bu kritik dönemde gerekli önlemleri alarak, 2020 yılında ekonomik açıdan daha dengeli bir sürece girmeyi umut ediyoruz. 

Ekonomiyi sadece reformlarla güçlendirmenin mümkün olmadığı, en başta şeffaf, adil ve demokratik bir toplum yaratmak zorunda olduğumuz bir gerçektir.

Sağlıklı büyümenin tek yolunun üretim olduğu ve üretimde yaratılacak katma değeri arttırmadan istikrarlı bir büyüme sürecine girilmesinin mümkün olmadığı görülüyor. Bunun dışında belirtmem gerekir ki; sağlıklı ve güçlü bir ekonomi için, hukukun üstünlüğü, çağdaş eğitim sistemi, katılımcı demokrasi, fikir ve ifade özgürlüğü, kurumların bağımsızlığı ve liyakati esas alan bir sistem olmazsa olmaz koşuldur. 

Son yıllarda yaptığımız yatırımlarla, Perpa sakinlerine ve ziyaretçilerine konforlu ve güvenli bir yaşam alanı sağlamayı, doğaya saygılı ve ekonomik sürdürülebilirliği ön plana çıkaran, sosyal yaşama katkıda bulunan bir ticaret merkezini amaçlıyoruz. 

Perpa sadece bir ticaret merkezi değil, aynı zamanda hepimizin ortak yaşam merkezidir. Yaptığımız birçok yeniliği birlikte başardık. 2010 yılından bugüne kadar yayınladığımız birçok bülten ile sizlere yaptığımız, devam eden ve yapacağımız çalışmaları duyurduk.  Bir yandan Perpamızın eksiklerini tespit etmeye, diğer yandan değer katacak projeler üretmeye devam ediyoruz.

Bu bültenimiz ile de 2019 yılında yaptıklarımız ve 2020 yılında yapmaya çalışacağımız projeler hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. 

Bildiğiniz gibi birkaç kez kısmen yenilenmesine rağmen, asansörlerimiz yeterince verimli çalışmıyordu. Perpa A Blok kısmında bulunan 12 adet  asansörümüz tamamen yenilendi ve sizlere tekrar hizmet vermeye başladı. Yenilenen asansörlerimiz, çok daha hızlı, konforlu ve güvenli. Diğer 6 adet asansörün de yenilenmesi için Kone asansör ile anlaşma sağlandı. Kalan asansörlerimiz  2020 yılı içinde tamamen yenilenecektir.

Güvenli olmayan eski avlu demirleri sökülerek yerine iş güvenliğine uygun, daha konforlu ve estetik, paslanmaz lamine cam korkuluklar yapıldı.

Değişen yangın yönetmenliğine göre, yapılması zorunlu olan yangın söndürme sprinkler sistemi 2018 yılı sonu itibarı ile bitirilmiş olup,  yangın algılama (ihbar ) sistemi de projelendirip yıl sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. İsteyen üyelerimiz dükkan içlerine yangın sprinklerini çektirebilirler.  

2007 yılı Nisan ayında tüm kat maliklerimizden gizlenerek bilgimiz dışında yürütülen parselasyon işlemleri ile ilgili olarak 2010 yılında başlattığımız hukuk mücadelesi, aleyhimize üretilen tüm haksız ithamları, aleyhte düşünceleri yıkarcasına lehimize sonuçlanmıştır. Kat maliklerimizin aleyhine hukuksal sonuç içeren 1/5000 ölçekli nazım imar planı, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve anılan planlar dayanak alınarak hazırlanan parselasyon işlemleri BÜTÜNÜYLE İPTAL EDİLMİŞ olup karar Danıştay tarafından da onanmıştır. 

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat Malikleri Yöneticiliği olarak arzumuz 2200  ticaret erbabını temsilen, kat maliklerimizin hak kayıplarının önüne geçmek ve İstanbul’ un en büyük kapalı ticaret alanını bu özel kente yakışır bir görünüm ve işleve kavuşturmaktır.

Binbir güçlük ve emekle yapılan ve yaşatılan Perpa Ticaret Merkezi bir bütündür.  Ayrı ayrı düşünmek abesle iştigaldir. Perpa ticaret merkezini geliştirmek ve bütünleştirmek bütün kat maliklerimizin görevidir. Bu görev, A ve B blok yönetim kurulu üyelerinin egolarına bırakılmamalıdır. Yönetim planı değiştirilerek, blokların (yöneticilerin) çıkarı değil, bütün binanın çıkar ve menfaatleri korunmalıdır. Korumak zorundayız… Aksi durumda bina üç ayrı yönetim ile devam eder ve bir arpa boyu yol alamayız.

Değerli kat maliklerimiz,

Aralık ayı sonunda yayınlamamız gereken bu sayı, 29 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan genel kurul nedeni ile sizlere biraz gecikmeli ulaştı. Amacımız, 2019 yılına ait gelir-gider tablosu ve bilançosunun, bülten yoluyla sizlere ulaşmasını ve konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaktır. 

Sevgili Perpalılar,

Seçme ve seçilme hakkı bütün kat maliklerimizin en demokratik hakkı olmakla birlikte birbirimize azami saygı göstermeliyiz. Genel kurul sürecinin başladığı bu günlerde sizden ricamız aynı çatı altında yaşayan komşular olarak sevgi ve saygıdan ödün vermeden nezaket kuralları içinde hareket etmeliyiz.

Bu sorumluluk anlayışı ile seçim sürecinin Perpa’ya yakışır olgunluk içinde geçeceğine inancımız tamdır.

Sizden istediğimiz, devam eden süreçte her genel kurulda olduğu gibi bize olan güveninizi sürdürmenizdir.

Bu vesileyle 2019 yılını geride bıraktığımız bu günlerde, yeni yılın başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyor, bütün Perpalıların yeni yılını kutluyor, sağlıklı günlerde bol kazanç diliyorum.

Saygılarımla,

PERPA FAALİYET RAPORLARI

PERPA FAALİYETLER

PERPA TİCARET MERKEZİ

PERPA İLETİŞİM

2018-2019 Faaliyet Raporu PDF

2018-2019 Faaliyet Raporu PDF

2018-2019 Faaliyet Raporu PDF

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir