2017-2018 Faaliyet Raporu

2017-2018 Faaliyet Raporu Perpa Ticaret Merkezi

2017-2018 Faaliyet Raporu Perpa Ticaret Merkezi

2017-2018 Faaliyet Raporu Perpa Ticaret Merkezi

2017-2018 Faaliyet Raporu

Sevgili Perpalılar, 

Merhaba,

2018 yılı bütün dünyada olduğu gibi ülkemiz için de zor bir yıldı.

Türkiye ile ABD arasında yaşananlar ve bu süreçte dövizde yaşanan dalgalanmaların ardından Türk Lirasında yaşanan değer kaybı, kriz sinyallerinin göstergesi oldu. 

Ekonomiyi, sadece ekonomik reformlarla güçlendirmenin mümkün olmadığı, en başta şeffaf, adil ve demokratik bir toplum yaratmak zorunda olduğumuz bir gerçektir. Küresel piyasalardaki durum da dikkate alındığında, bu kritik dönemde gerekli önlemleri alarak, 2019 yılında ekonomik açıdan daha dengeli bir sürece girmeyi umut ediyoruz. 

Perpa, sadece bir ticaret merkezi değil aynı zamanda hepimizin yaşam merkezidir. Yaptığımız birçok yeniliği birlikte başardık. 2010 yılından bugüne kadar yayınladığımız birçok bülten ile sizlere yaptığımız, devam eden ve planladığımız çalışmaları duyurduk. Bu bültenimiz ile de 2017-2018 yıllarında gerçekleştirdiğimiz ve 2019 için planladığımız projeler hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. 

Son yıllarda yaptığımız yatırımlarla; Perpa sakinlerine ve ziyaretçilerine konforlu ve güvenli bir alan sağlamayı, doğaya saygılı ve ekonomik sürdürülebilirliği ön plana çıkaran, sosyal yaşama katkıda bulunan bir ticaret merkezini amaçlıyoruz. 

Bir yandan Perpamızın eksiklerini tespit etmeye, diğer yandan değer katacak projeler üretmeye devam ediyoruz. 

Bildiğiniz gibi birkaç kez kısmen yenilenmesine rağmen, asansörlerimiz yeterince verimli çalışmıyordu. 16-18, 25-26, 35 ve 36 numaralı asansörler yenilendi ve sizlere tekrar hizmet vermeye başladı. Yenilenen asansörlerimiz, çok daha hızlı, konforlu ve güvenli. Diğer asansörlerin de yenilenmesi için gerekli çalışmalarımız devam ediyor.

Güvenli olmayan eski avlu demirleri sökülerek yerine iş güvenliğine uygun, daha konforlu ve estetik, paslanmaz cam korkuluklar yapıldı.

Değişen yangın yönetmenliğine göre, yapılması zorunlu olan yangın söndürme springler sisteminin, 2018 yılı sonu itibarı ile yaklaşık %99’luk  kısmı bitmiş olup kalan kısmı da en kısa süre içinde bitirilecektir. İsteyen üyelerimiz dükkan içlerine yangın sprinklerini çektirebilirler.  

2007 yılı Nisan ayında tüm kat maliklerimizden gizlenerek bilgimiz dışında yürütülen parselasyon işlemleri ile ilgili olarak 2010 yılında başlattığımız hukuk mücadelesi, aleyhimize üretilen tüm haksız ithamları, aleyhte düşünceleri yıkarcasına lehimize sonuçlanmıştır. Kat maliklerimizin aleyhine hukuksal sonuç içeren 1/5000 ölçekli nazım imar planı, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve anılan planlar dayanak alınarak hazırlanan parselasyon işlemleri BÜTÜNÜYLE İPTAL EDİLMİŞ olup karar Danıştay tarafından da onanmıştır. 

Mahkeme kararına istinaden, Şişli Belediyesi’ne yapmış olduğumuz başvuru sonrasında, Belediye Encümen Kararı ile teknik kontrolleri tamamlanıp geri dönüşüm cetvelleri hazırlandı ve geri dönüşüm cetvelleri ile birlikte tapularımız eski haline döndü. Eski arsa paylarımıza kavuştuk. Yeni tapularda arsa büyüklüğümüz 108.526m2 olarak değişti. Böylece, Danıştay ilamı ile kesinleşen yargı kararının gereklerinden ilki yerine getirilmiş oldu.

İkinci olarak ise; imar değişikliği ile kat maliklerimizin mülkiyet ilişkileri sonlandırılan arsalar üzerinde, S.S. Karaköy Perşembe Pazarı Tüccarları Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi tarafından işletilen ve anılan kooperatife gelir olarak aktarılan otopark işletmesi, bankamatik, ticari taksi durağı v.b kira gelirleri nedeniyle uğranılan büyük maddi kayıpların telafi edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, bundan sonraki hedefimiz, açık otoparkları işletmeye başlamak olacaktır. Geçmiş yıllara ait zararların tazmini için gerekli çalışmalara başladık. Gelişmelerle ilgili sizlere bilgi vereceğiz

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat Malikleri Yöneticiliği olarak arzumuz 2500 civarında ticaret erbabını temsilen, kat maliklerimizin hak kayıplarının önüne geçmek ve İstanbul’ un en büyük kapalı ticaret alanını bu özel kente yakışır bir görünüm ve işleve kavuşturmaktır.

Aralık ayı sonunda yayınlamamız gereken bu sayı, 13 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşen Mali Genel Kurul nedeni ile sizlere biraz gecikmeli ulaştı. Amacımız, 2018 yılına ait Gelir-Gider Tablosu ve Bilançonun , bülten yoluyla sizlere ulaşmasını ve  konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaktır.

Sizden istediğimiz, devam eden süreçte her genel kurulda olduğu gibi bize olan güveninizi sürdürmenizdir.

Saygılarımla,

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat Malikleri 

Yönetim Kurulu Başkanı

Hasan Sezgin

2017-2018 Faaliyet Raporu PDF

2018-2019 Faaliyet Raporu PDF

2018-2019 Faaliyet Raporu PDF

PERPA FAALİYET RAPORLARI

PERPA FAALİYETLER

PERPA TİCARET MERKEZİ

PERPA İLETİŞİM

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir