Sigorta Acenteleri

Perpa Sigortacılar

Sigorta Acenteleri

Sigorta Acenteleri

Perpa Ticaret Merkezi’nde tüm sigorta firmalarının Sigorta Acenteleri Mevcuttur. Sayfamızdan sigorta firmaları ve Perpa Acentelerinin bilgilerine güncel olarak ulaşabilirsiniz.

Türkiye Sigorta Perpa Acentesiadcw
Kılavuz Sigortaadcw
Yasin Sayan Sigorta Generali Sompo Japan Perpa Acentesiadcw
Tufan Sigorta Aksigorta Perpa Acentesiadcw
Sigortacı Sigorta
Şahruh Sigorta
Ün Sigorta Aracılık Hizmetleriadcw
Zer Sigorta Zübeyde Erdemiradcw
Güler Gür SigortaADCW

Sigorta acenteleri bir sözleşme ile bağlı bulundukları sigorta şirketlerinin temsilcileridir. Bağlı  bulundukları sigorta şirketinin ürünlerinin tanıtım ve pazarlaması ile görevli olup, o şirketin talimatları doğrultusunda çalışmaktadırlar.

 Sigorta Acenteleri Sigorta Brokerlığı Nedir?

 Kişilerin sigorta ihtiyaçlarına yönelik olarak; onlara tavsiyelerde bulunmak, onlar adına sigorta şirketleri ile görüşmeler yaparak, hasarın belirlenmesinde sigortalı adına hareket etmek ve yetkili olduğu branşlarda sigorta şirketi adına; müşterisinin ihtiyaçları doğrultusunda sigorta sözleşmesini oluşturmak, prim toplamak, hasar anında müşterisinin tüm haklarını bilmesini sağlamak gibi hizmetlerde bulunan, yetki ve sorumlulukları yasayla belirlenmiş profesyonel sigorta aracısıdır. 

Sigorta brokerları faaliyete başlamak için T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden sigorta brokerliği ruhsatı almak zorundadır. Ruhsat talebinde bulunmak için sağlanması gereken şartlardan biri de, şirketin kurucu ortaklarının en az 8 yıl sigorta sektöründe çalışmış olmalarını belgeleme gerekliliğidir. Bu anlamda brokerların sektörlerinde uzmanlaşmış kişiler olmaları şarttır.

 Sigorta Brokeri ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Sigorta brokerları sigorta şirketi adına değil, müşteri adına çalışırlar. Müşterilerinden aldıkları yetki belgesiyle, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun sigorta poliçesini anlaşmalı sigorta şirketleri arasından en az 3 sigorta şirketinden temin ederek, müşterilerinin en doğru kararı vermesine yardımcı olurlar. Bu nedenle sigortalı adına en uygun olan risk yönetim ve sigorta programını tarafsız olarak belirler ve uygulamada çıkan problemlerde sigortalı hakkını sigorta şirketine karşı koruyarak çözerler.

Sigorta Acenteleri

  • Gökal Sigorta
  • Kılavuz Sigorta
  • Yasin Sayan Sigorta
  • Bilgin Sigorta
  • Tufan Sigorta
  • Güler Gür Sigorta
  • Şahruh Sigorta
  • Ün Sigorta

PERPA FİRMALARI

PERPA TİCARET MERKEZİ

PERPA İLETİŞİM

PERPA FACEBOOK

PERPA YOUTUBE