Perpa Araç Kiralama Firmaları Rent a Car Oto Kiralama

Perpa Ticaret Merkezi’nde istediğiniz zaman Perpa Rent a Car firmalarından araç kiralayabilirsiniz

Araç Kiralama Firmaları Rent a Car

Araç Kiralama Firmaları Rent a Car

Perpa Araç Kiralama Firmaları

Garaj Filo Araç Kiralama Perpaadcw

Garaj Filo Araç Kiralama

/
Garaj Filo Araç Kiralama Garaj Filo Araç Kiralama Perpa…
Reel Turizm Araç Kiralama Rent a Caradcw

Reel Turizm Araç Kiralama Rent a Car Hizmetleri

/
Reel Turizm Araç Kiralama Rent a Car Reel Turizm Araç…
Coşkun Turizm Araç Kiralama Rent a Caradcw

Coşkun Turizm Araç Kiralama Rent a Car

/
Coşkun Turizm Araç Kiralama Rent a Car / İbrahim Coşkun Coşkun…
Perpa TaksiADCW

Perpa Taksi Durağı 24 Saat Perpa'ya Hizmet

/
Perpa Taksi Durağı 24 Saat Perpa'ya Hizmet Perpa Taksi…

Araç Kiralama Firmaları

Araç kiralama nedir?

Araba kiralama kısa ve uzun vadede, bir aracın kullanım haklarına satın alma olmaksızın belirli bir ücret karşılığında sahip olmaya denilmektedir. Oto kiralama için halihazırda günlük kiralama ve uzun dönemli kiralama olarak ikiyi ayrılmaktadır.

Araba Kiralama Hangi Şekillerde Yapılabilir ?

Oto kiralama ihtiyacına bağlı olarak günlük ya da haftalık kiralama genelde turistik ve acil ihtiyaç sebepleriyle tercih edilmektedir.

Günlük Oto Kiralama

Günlük kiralama daha çok havaalanlarında ve daha sonra da tren istasyonu ve otobüs terminalleri gibi şehir ve ülke dışı seyahat trafiğinin bulunduğu yerlerde teklif edilmektedir.

Bunun yanısıra internetten ve şehir içerisinde bulunan bazı kiralama noktalarından da oto kiralama yapılabilmektedir.

Uzun Dönemli Araba Kiralama

Diğer bir ihtiyaca yönelik araç kiralama ise uzun dönemli araba kiralamadır. Bu tip oto kiralama daha çok firmalar tarafından ekonomik nedenlerle tercih edilmektedir. Çünkü bir çok araç kiralama firması filo kiralama hizmeti sunmaktadır.

Bir kaç yıllık süreçte düşünüldüğünde firmalar için oto kiralama, satın almaktan daha düşük fiyatlı bir seçenek olmasının yanısıra otomobil yenileme masrafları ve yeni araç kullanımı göz önünde bulundurulduğunda daha cazip bir seçenek olarak ortaya çıkar.

Oto Kiralama Nasıl Yapılır? Araba Kiralamada Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Araba kiralama için yanınızda getirmeniz gereken tek belge sürücü belgenizdir. Ödeme yapıldıktan sonra bir araç kiralama sözleşmesi imzalamanız da gerekmektedir. Böylece aracı teslim aldığınız, bu sözleşmeyle yasallaştırılır.

Bu prosedür firmaların araba kiralaması durumunda biraz daha farklı olabilmektedir. Bu sözleşmede aracın kiralandığı saat, tarih, kira bedeli ve aracın teslim edilmesi gereken tarih de yazılmıştır.

Burada dikkat edilmesi gereken konu, aracın teslimatının gecikmesi durumunda ödenecek ceza bedelidir. Bu bedel genelde bir günlük kira bedelidir. Ayrıca, yine dikkat edilmesi gereken bir husus da araca yakıtın kiralayan kişi tarafından tedarik edilmesidir.

Çünkü, kiralama ücretine aracın yakıt ücreti dahil değildir. Bunun dışında araç kiralamada herhangi bir zorluk bulunmamaktadır.

Ayrıca, tanınmış firmalardan araba kiralanması yeni ve daha iyi durumda araç kullanmak ve kasko hizmetinin kalitesi konusunda da avantaj sahibi olmak anlamına gelebilir.

Çünkü, bu kaskolar oluşması muhtemel herhangi bir kaza durumunda hasarın karşılanması anlamına gelmektedir.

Filo kiralama nedir?

Filo kiralama, en basit haliyle, belirli bir süre, kilometre ve aylık ödeme kapsamında şirketinize araç kullanımı sağlanılan avantajlı bir finansal üründür.

Günümüzde büyük veya küçük tüm işletmelerin satış, pazarlama ve lojistik gibi fonksiyonları için binek araçlara ihtiyacı var.

İster bir, ister yüzlerce aracı finanse etmenin ve operasyonel olarak yönetmenin şirketiniz için iş kaybı olabilir. Tüm bu sorunlarla uğraşmak yerine filo kiralama seçeceğini kullanmak daha avantajlı olabilir.

Operasyonel kiralama, 12 aydan 48 aya kadar faydalanabileceğiniz uzun dönemli araç kiralama hizmetidir. Kiralama süresince araç ve araç kullanımıyla ilgili riskler (yatırım riski, ikinci el değeri, amortisman vb.) aracın mülkiyetine sahip olan firmaya ait olacaktır.

Siz ise satın alma maliyetinden tasarruf etmenin yanı sıra periyodik bakım hizmetleri, vergi ödemeleri, hasar onarımları, sigorta/kasko giderleri, yedek araç hizmeti ve lastik değişimi gibi konuları tamamen firmaya devretmenin konforunu yaşayacaksınız.

Filo kiralama adı itibariye çoğul olsa da şirketinizin bir araca dahi ihtiyacı var ise, filo hizmetlerinden yararlanabilir, satın almaya kıyasla çok daha uygun bir maliyetle aracınızı tedarik edebilirsiniz. Kiralamanın sağlayacağı fayda ile zaman ve maliyetten tasarruf edebilir, artan zamanınızda işinize odaklanabilirsiniz.

Rent A Car Kasko

PERPA FİRMALARI

PERPA TİCARET MERKEZİ

PERPA İLETİŞİM

PERPA FACEBOOK

PERPA YOUTUBE

3 cevaplar

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] ARAÇ KİRALAMA FİRMALARI […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın