Sultaniye Zeytinyağları Memecik Naturel Sızma

Sultaniye Zeytinyağları Memecik Naturel Sızma

Sultaniye Zeytinyağları

Sultaniye Zeytinyağları

Sultaniye Zeytinyağları Memecik Naturel Sızma

Sultaniye Zeytinyağları Memecik Naturel Sızma 2009 yılında bir dostum vasıtası ile İzmir ili, Selçuk ilçesi, Sultaniye beldesindeki ilk bahçemizi aldık.

Bahçedeki genç ve sağlıklı ağaçları tutup, ömrünü tamamlamış olanlara veda ettiğimiz hummalı bir temizlik sürecine giriştik.

Öncelikle bulunduğumuz bölgeyi sevgiyle onurlandırmak adına, yörenin zeytin türü olan Memecik ağaçlarını sonrasında ise, kendi doğduğumuz topraklara saygımızı belirtmek için Bursa’nın zeytin türü olan Gemlik cinsi zeytin ağaçlarından diktik.

Sultaniye Zeytinyağları

Sultaniye Zeytinyağları

Yıllar önce bu bölgede bir ağaçtan şeftali koparıp yemiş olanlarınız varsa muhtemelen o tadı hala unutmamışlardır. Hafızamızdan silinmeyen bu tadı da yeniden yakalayabilmek için biraz da şeftali ağacı diktik.

Daha sonra bu bahçenin hemen yanındaki zeytin bahçesini aldık. Yaşlı ve bakıma muhtaç Memecik tipi zeytin ağaçları olan bu bahçe bizi keyifli bir şekilde ama çok meşgul etti. Sevginin emek olduğu bilinciyle çalıştık ve bu sene 11.cisi düzenlenen Zeytindostu yarışmasında Gümüş Madalya ile ödüllendirildik.

Geleneksel usullerle ve iyi tarım uygulaması kapsamında bahçemizde; zeytin, zeytinyağı, şeftali, incir, süt, peynir ve yumurta üretiyoruz. Tabi tüm bunların yapımında emeği geçen Pekün ailesi fertlerine çok teşekkür ediyoruz. Onlar olmasa benim gibi betona gömülmüş bir İstanbullunun bunların üstesinden gelmesi söz konusu olamazdı. Unutmayalım ki; toprak hayattır, sağlıktır, huzurdur ve dosttur.

Sultaniye İletişim

Sultaniye

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat:5 No:167 Şişli – İstanbul

Tarlamız:

Çamlık Mevkii No:1 Selçuk İzmir

WhatsApp:+905323224432

Sultaniye

ORGANİK DOĞAL GIDA FİRMALARI     

PERPA GIDA FİRMALARI    

PERPA FİRMALARI    

PERPA İLETİŞİM     

PERPA ANA SAYFA  

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir