Sigorta Acenteleri

Perpa Ticaret Merkezi’nde tüm sigorta firmalarının Sigorta Acenteleri Mevcuttur. Sayfamızdan sigorta firmaları ve Perpa Acentelerinin bilgilerine güncel olarak ulaşabilirsiniz.

Sigorta Acenteleri

Sigorta Acenteleri

Gökal Sigorta
Kılavuz Sigortaadcw
Tufan Sigorta Aksigorta Perpa Acentesiadcw
Generali Sompo Japan Sigorta Perpa Acentesi Yasin Sayanadcw
Şahruh Sigorta
Ün Sigorta Aracılık Hizmetleriadcw
Zer Sigorta Zübeyde Erdemiradcw
Güler Gür SigortaADCW

Sigorta Acenteleri

Sigorta acenteleri bir sözleşme ile bağlı bulundukları sigorta şirketlerinin temsilcileridir. Bağlı  bulundukları sigorta şirketinin ürünlerinin tanıtım ve pazarlaması ile görevli olup, o şirketin talimatları doğrultusunda çalışmaktadırlar.

 Sigorta Brokerlığı Nedir?

 Kişilerin sigorta ihtiyaçlarına yönelik olarak; onlara tavsiyelerde bulunmak, onlar adına sigorta şirketleri ile görüşmeler yaparak, hasarın belirlenmesinde sigortalı adına hareket etmek ve yetkili olduğu branşlarda sigorta şirketi adına; müşterisinin ihtiyaçları doğrultusunda sigorta sözleşmesini oluşturmak, prim toplamak, hasar anında müşterisinin tüm haklarını bilmesini sağlamak gibi hizmetlerde bulunan, yetki ve sorumlulukları yasayla belirlenmiş profesyonel sigorta aracısıdır. 

Sigorta brokerları faaliyete başlamak için T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden sigorta brokerliği ruhsatı almak zorundadır. Ruhsat talebinde bulunmak için sağlanması gereken şartlardan biri de, şirketin kurucu ortaklarının en az 8 yıl sigorta sektöründe çalışmış olmalarını belgeleme gerekliliğidir. Bu anlamda brokerların sektörlerinde uzmanlaşmış kişiler olmaları şarttır.

 Sigorta Brokeri ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Sigorta brokerları sigorta şirketi adına değil, müşteri adına çalışırlar. Müşterilerinden aldıkları yetki belgesiyle, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun sigorta poliçesini anlaşmalı sigorta şirketleri arasından en az 3 sigorta şirketinden temin ederek, müşterilerinin en doğru kararı vermesine yardımcı olurlar. Bu nedenle sigortalı adına en uygun olan risk yönetim ve sigorta programını tarafsız olarak belirler ve uygulamada çıkan problemlerde sigortalı hakkını sigorta şirketine karşı koruyarak çözerler.

PERPA FİRMALARI  

PERPA TİCARET MERKEZİ

9 cevaplar

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] SİGORTA ACENTELERİ     […]

  2. […] SİGORTA ACENTELERİ    PERPA FİRMALARI    PERPA TİCARET MERKEZİ  […]

  3. […] SİGORTA ACENTELERİ    PERPA FİRMALARI    PERPA TİCARET MERKEZİ    ŞAHRUH […]

  4. […] :0212 2224884 GSM :532 5257016 Web :www.keyfsigorta.com E-Mail :suleyman.keyf@keyfsigorta.com SİGORTA ACENTELERİ   PERPA FİRMALARI   PERPA TİCARET […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın