Sahte Balıklar Sahte Balık Çeşitleri Silikon Sahteler

Sahte Balıklar Sahte Balık Çeşitleri Silikon Sahteler

Sahte Balıklar

Sahte Balıklar

Sahte Balıklar

Sahte Balık

Metal Jigler

Silikon Sahteler

Vibrasyonlu Sahte Balıklar

Kabura Slider Sahte Yemler

Kalamar Zokaları

Kaşıklar

Sahte Balıklar

Sahte Balıklar

LRF Nedir?

Bir balığı gerçekte avı olan yemler yerine onların taklitleri olan sahte yem ve balıklarla avlamak mümkündür. Bu yöntemle yapılan balıkçılığa LRF ( Light Rock Fishing ) Yöntemi denir.

Çok hafif takımlar ve sahte yemlerle balık avlama prensibine dayanan LRF yönteminin temelleri Japonya’da atılmıştır.

2009 yılından itibaren önce İngiltere olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde de uygulanmaya başlamış ve kısa sürede amatör balıkçılar arasında yeni bir trend haline gelmiştir.

Doğru ve ihtiyaca uygun malzeme seçimiyle hemen her türlü balığı sahte yemlerle avlamak mümkün olabilmektedir.

LRF Yemleri

Zokalar

Zokalar

LRF Yem veya sahte balıkları sert ve yumuşak olarak ikiye ayırabiliriz. Sert yemler, jigler ve maket balıklardır. Yumuşak yemler, silikon malzemeden yapılmış balık, kurtlar ve kurtçuklardır.

LRF’nin zor ve hızlı kuralları yoktur ve eğlencenin bir kısmı, neyin yakalanabileceğini görmek için farklı tekniklerle denemeler yapmaktır. İskeleler, kıvrımlar ve diğer yapılardan, deniz tabanına vurana kadar iskelenin / liman duvarının aşağısına doğru ağır bir cazibenin düşürülmesi ve daha sonra yapı boyunca beslenecek balığın çekilmesi için aşağı ve yukarı sallanmasının bir durumu olabilir.

Sahte Balık Çeşitleri Suni Yemler

Sahte Balık Çeşitleri

Alternatif olarak, bir yem dökülebilir ve orta su içinden (küçük pollock veya kömür balığı gibi türlerin dikkatini çekebilir) veya orada yaşayan ve beslenen türleri yakalayacağı deniz yatağı boyunca yavaşça sürüklenebilir.

Derin Su Teknikleri

Sahte Balık ile Levrek Avı

Sahte Balık ile Levrek Avı

Daha derin su kaya izlerinden avlanırken de benzer teknikler kullanılabilir. Rockpools’ta balık avlarken, bir sahte balığı ot yatağının kenarı boyunca sürüklemek verimli olabilir, deniz akrepleri gibi agresif türlerin sahte yeme saldıracağı yer. LRF ağırlıklı olarak yemlerle balık avlamakla ilgilidir, ancak mini türler sadece görüşle avlanmaz – koku, hareket ve titreşim de önemlidir.

Çoğu zaman, bir jig kafasının kayaya çarpmasının neden olduğu ses ve titreşimler, balık çekmeye gelince cazibenin görünümü kadar önemli olabilirken, bazı LRF yemlerinde bulunan koku ve amino asitler de önemli bir faktör olabilir. Mini tür balık yakalamak.

Pek çok farklı LRF lure türü ve rengi vardır, birçok balıkçı, kullandıkları ve ürettikleri sonuçların kaydını tutar ve en verimli yem türünün ne olduğunu anlamalarını sağlar. Bulanık veya bulanık suda açık veya beyaz renkli bir yem en iyi sonucu verirken, temiz suda balıklar tarafından daha doğal bir tip yem tercih edilebilir.

Yemlerin Büyüklüğü

Balıkçılar ayrıca kullandıkları yemlerin büyüklüğüne de dikkat etmelidir. Marukyu Power Isome gibi bazıları farklı boyutlarda kesilebilir. Deniz akrepleri gibi agresif türler hedefleniyorsa, daha büyük bir solucan bölümünü tercih edebilirler, oysa daha küçük utangaç ısırma türleri – blennies ve gobies gibi – solucan yeminin çok daha küçük bir kısmı kullanılırsa daha kolay olabilir. Yine, balıkçılar onlar için neyin işe yaradığını bulana kadar bir deneme ve deneme yanılma örneğidir.

Sabahsuyu Sahte Balık Çeşitleri

Sabahsuyu Balıkçılık ve Avcılık Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Telefon 1: 0212 401 69 90
Telefon 2: 0541 265 56 89
Adres: Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:8 No:879 Şişli / İstanbul Türkiye

BALIKÇILIK MALZEMELERİ

MAKİNE HIRDAVAT FİRMALARI

PERPA FİRMALARI

PERPA TİCARET MERKEZİ

PERPA İLETİŞİM

3 cevaplar

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Sahte Balıklar      Olta Kamışları      Olta Makineleri      Olta İğneleri      Misinalar […]

  2. […] Sabahsuyu Balıkçılık ve Avcılık Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Telefon 1: 0212 401 69 90 Telefon 2: 0541 265 56 89 Adres: Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:8 No:879 Şişli / İstanbul Türkiye Sahte Balıklar […]

  3. […] Sabahsuyu Balıkçılık ve Avcılık Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Telefon 1: 0212 401 69 90 Telefon 2: 0541 265 56 89 Adres: Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:8 No:879 Şişli / İstanbul Türkiye Sahte Balıklar […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir