Rebul Nature Kolonya bergamot portakal çiçeği fesleğen

Rebul Nature Kolonya bergamot portakal çiçeği fesleğen

Rebul Nature Kolonya

Rebul Nature Kolonya

Rebul Nature Kolonya

Rebul Nature Bir Doğa Mucizesi

İtalyan bergamotu ve portakal çiçeği notaları vücuda canlılık verirken, yeşil fesleğen ve galbanum ile tazelik sunar. Doğayı içine hapseden gül ve akdeniz sardunyası, Rebul Nature kolonyasında bir araya gelerek, sizlere benzersiz bir serinlik ve ferahlık sunar. Bu enfes birleşimin yanında Rebul Nature sizlere, sofistike guaiac ağacı özlerinin yumuşaklığını ve sedir ağacıyla harmanlanmış misk kokularını keşfetme deneyimini de yaşatır.

Kokusuyla Adeta Büyüleyen Bergamot

Bergamot Kokusu

Rebul Nature Bergamot

Bergamot, kokusu ile büyüleyen bir bitkidir.

Latince adı citrus bergamia olan ve meyvenin kabuğundan yapılan, eşsiz bir aromaya sahip bergamot; günümüzde pek çok farklı alanda kullanılan bir bitkidir. Oldukça seyrek dalları bulunan bergamot ağacı, genellikle 4 metre kadar büyür. Uzun yapraklı bergamotun koyu yeşil bir rengi bulunur.

Ağırlıklı olarak kokusu ile hatırlanan ve buna karşılık ağacı ve şekli bilinmeyen bergamot bitkisi aslında bir çeşit turunçgil olarak geçer. Meyvesi armut biçimindedir ve her ne kadar limona oldukça benzese de aslında limondan tamamen farklıdır. Bergamot çiçeği ise beyaz renkli ve küçük bir yapıdadır. Bergamotun en güzel yanı çaya kattığı enfes koku ve eşsiz lezzet olur. Ayrıca kabuğunun sıkılmasıyla elde edilen esans, parfüm yapımında dahi cezbedici kokusu nedeniyle kullanılabilir. Pek çok insanın hafızasında bergamot kokusu, rahatlatıcı ve huzur verici şekilde yer eder.

Rebul Nature Bergamot Yağı

Benzersiz ve baskın kokusu ile ünlenen bergamot, ağırlıklı olarak aromasını elde etmek için üretilir. Bergamot yağı da meyvesinin kabuğundan yapılır. Ardından parfümlerde ve çeşitli kozmetik ürünlerinde yoğun olarak kullanılır. Dengeleyici, rahatlatıcı ve canlandırıcı bir etkiye sahip olan bergamot yağına günlük yaşamınızda bolca yer verebilirsiniz. 

Özellikle uyumaya yardım ettiği düşünülen bu yağ, cilde uygulanacağı zaman yoğun şekilde sürülmemelidir. Keskin etkisi sebebiyle çeşitli sorunlar doğurabilecek yağı seyrelterek kullanabilirsiniz. Buna karşılık uyguladıktan sonra güneşe çıkmamalı ve uygulama öncesinde mutlaka bir doktora danışmalısınız. Yoğun etkisi nedeniyle bergamot yağı, farklı cilt tiplerinde farklı etkiler gösterebilir.

Rebul 1895’ten beri Türkiye’de kokunun adı

Rebul Eczanesi, 1895 yılında Jean Cesar Reboul tarafından İstanbul Beyoğlu’nda Grande Pharmacie Parisienne-Büyük Paris Eczanesi adıyla kurulur. Osmanlı’nın son dönemine tanıklık eden ve günümüze kadar kurulduğu yerde yaşamını sürdüren tek eczanedir.

Aydın Ticaret İletişim

Aydın Ticaret Pazarlama Ltd. Şti., H.Rıfat Paşa Mah.

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:5 NO:521 Şişli/İSTANBUL

Bizi hemen arayın: 

0212212 210 82 82

E-Posta: satis@tedariq.com

REBUL KOLONYA

AYDIN TİCARET

AMBALAJ MALZEMELERİ  

PERPA FİRMALARI  

ANA SAYFA

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın