Perpanın Mucitleri mıknatısla şifa veren takılar

Perpanın Mucitleri

Yer çekimi kuvvetini kullanarak enerji üretiminden tutun, mıknatısla şifa veren takılara, hatta hırsızlara karşı ‘sis’ kullanan alarmlara kadar birçok icat İstanbul’un ünlü elektronik ticaret ve üretim merkezi Perpa’da geliştiriliyor. Mucitler kendi imkanlarıyla ürettikleri ve çok güvendikleri ürünlerini geniş kitlelere tanıtmak istiyor.

 

Perpa'nın Mucitleri

Perpanın Mucitleri

Elektronik eşya üretimi ve satışı ile ünlü Şişli’nin büyük ticaret merkezi Perpa’da, buluş sahipleri tarafından Mucitler Derneği kuruldu. Derneğin en dikkat çeken mucitleri ile bir araya geldik. Yer çekimi kuvvetinden enerji üreten eski bir bakır tüccarı, mıknatıstan şifalı takı ve iç çamaşırları üreten emekli bir denizci, sis bombasından yola çıkarak kuyumcular için sis alarmı geliştiren emekli bir asker. İcatlarının hikayesini Karar’a anlattılar.

Perpanın Mucitleri YER ÇEKİMİNDEN ENERJİ

Eski bakır tüccarı Faysal Memduhoğlu, 13 yıldır bedava enerji üretmek üzerine çalışıyor. İki yıl önce geliştirdiği yer çekiminden elektrik üreten makine ile nihai hedefine ulaşmış. Bir alternatöre bağlanan makinedeki demir çubuklar havaya kaldırılıp yere bırakıldıkça elektrik üretiyor. Memduhoğlu şimdi de yer çekim kuvvetinin avantajını tüm dünyaya göstermek için uğraşıyor. Memduhoğlu, çalışmalarını ‘gravity energy’ adı altında video paylaşım platformlarında anlatıyor. Yer çekiminin dinamosuz kullanılabilecek sınırsız bir enerji kaynağı olduğunu anlatan ‘Yerli Tesla’, keşfinin avantajlarını şu sözlerle anlatıyor:

“Güneş enerjisinden 50 dönümde alınan enerjiyi ben bir dönümden alabiliyorum. Türkiye her yıl 75 milyar doları fosil yakıt kaynakları dahil enerji ithalatı için harcıyor. Oysa bu paranın tümü kasamızda kalabilir. Eğer devlet büyüklerimiz, belediyelerimiz arzu ederse İstanbul’a bile toplam 2 yılda yer çekimi enerji tribünü kurabilirim. Ayrıca bu sistemi rüzgar tribünlerine de uygulayabilirim.”

Perpa'nın Mucitleri

Perpanın Mucitleri

 

HIRSIZA ‘SİSLİ ALARM’ ŞOKU

Emekli Başçavuş Ali Çakmak ise hırsızların korkulu rüyası olacak bir buluşa imza atmış; sis alarmı. Sis bombasından esinlenerek geliştirdiği bu alarm, hırsızı tespit ettiği anda bas bas bağırmak yerine, odayı göz gözü görmez hale getiriyor. “Bu alarmı geliştirirken hırsızlarla bol bol konuştum ve sistemi ona göre şekillendirdim” diyen Çakmak, şöyle devam ediyor: “Normalde hiçbir alarm bir hırsıza engel olamaz.

Alarm çalmaya başlasa bile hırsız üç dört dakikada çalacağını çalıp çeker gider. Ama oda sisle kaplandığında hırsız hiçbir şey göremez ve çalamaz. Mecburen de odadan çıkmak zorunda kalır.” Çakmak’ın diğer icatları arasında ‘kamyonlar için türkülü korna’ ve ‘engelliler için sensörlü klozet’ de yer alıyor.

 

ELEKTROMANYETİK SALDIRIYA KARŞI MIKNATIS

Perpa'nın Mucitleri

Perpanın Mucitleri

20 yılını gemilerin bakım onarım departmanlarında geçiren emekli denizci Süleyman Selimoğlu, 10 yıldır da manyetik alan üzerine çalışıyor. Mıknatısın topraklama özelliğinden yola çıkarak ürettiği özel takı ve iç çamaşırlarının, onlarca rahatsızlığa iyi geldiğini iddia ediyor. Devamlı maruz kaldığımız elektromanyetik bombardımanın vücudumuzdaki manyetik alanı bozduğunu anlatan Selimoğlu, mıknatısın bu alanı yeniden düzenleme yeteneğine sahip olduğunu belirtiyor. Yorgunluk, baş dönmesi, kalp ritmi bozuklukları, sindirim sistemi problemleri, stres, depresyon ve uyku bozuklukları gibi onlarca rahatsızlığın, mıknatısın topraklama özelliğiyle giderilebileceğini ifade eden Selimoğlu, işin teknik kısmını ise şöyle anlatıyor:

 

“Dünya üzerinde oksijeni sadece demir kabul edip taşır. Demir alyuvarlarımızda bulunduğu için oksijen taşıma görevi ona aittir. Fakat bu demir elektromanyetik alanlardan etkilenerek hapsolup sıkışır. O zaman da vücuda yeterli oksijen taşınamaz. Birçok hastalığın baş sebebi de zaten budur. Mıktanıs ile alyuvarlarda biriken elektronları serbest bırakarak demire, dolayısıyla da oksijene dolaşım özgürlüğü kazandırabilmek mümkün. İki kutuplu dünya nasıl ki içindeki tüm canlıları uzaydan gelen radyasyondan koruyorsa, üzerinizde taşıyacağınız bir mıknatıs da sizi elektromanyetik dalgalardan korur. Topraklanmanızı sağlar. Ara ara mıknatısı ıslatıp avuç içi ve ayak altınızda ya da ağrıyan yerlerinizde gezdirirseniz, etkisi daha da artacaktır. Ben 68 yaşında merdivenleri ikişer ikişer çıkabiliyorum. Çok az yiyip çok az uyuyarak gayet enerjik ve sağlıklıyım.”
Kaynak: http://www.karar.com/gundem-haberleri/perpa-icat-cikariyor-86970

PERPA HABERLERİ    PERPA İLETİŞİM   PERPA TİCARET MERKEZİ

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir