Perpa’da Filistin Yalnız Değildir Yürüyüşü

Perpa'da Filistin Yalnız Değildir Yürüyüşü

Perpa’da Filistin Yalnız Değildir Yürüyüşü

İsrail’in Kudüs’ü başkent ilan etmesinden sonra ABD Başkanı Donald Trump’ın kararıyla ABD’nin İsrail Büyükelçiliği Kudüs’e taşındı. Bu haksız uygulamayı protesto eden  Filistinliler İsrail keskin nişancıları tarafından tam bir katliama uğratıldı. İsrail Askerlerinin ateşiyle Gazze’de en az 60 Filistinli hayatını kaybederken, binlercesi de yaralandı.

Tüm Dünya’da nefretle karşılanan bu durum, Türkiye’de de yoğun tepkilere neden oldu. Katliamı Protesto eden Demokratik Perpa Meclisi, 16 Mayıs Çarşamba günü Perpa 8. Katta bir yürüyüşün ardından basın açıklaması yaptı.

Yüzlerce Perpalının katıldığı yürüyüşte İsrail ve ABD aleyhtarı sloganlar atılarak Perpalılar dayanışmaya çağrıldı. Yürüyüşün ardından Demokratik Perpa Meclisi adına Hüseyin Toksöz basın açıklamasını okudu.

Perpa'da Filistin Yalnız Değildir Yürüyüşü

Perpa’da Filistin Yalnız Değildir Yürüyüşü

Perpa’da Filistin Yalnız Değildir Yürüyüşü

Basın Açıklamsı:

FİLİSTİN HALKI YALNIZ DEĞİLDİR!..

Saygıdeğer Perpalılar

Sayın basın mensupları,

Hepiniz hoş geldiniz

Bugün yaşanan her şey, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in baş kenti ilan etmesi ile başladı, siyonizmin, sömürgeci ve işgalci emperyalist politikalarının, Filistin topraklarında hüküm sürmek istemesidir. İsrail’in Ortadoğu halklarına saldırıları Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 1967 yılından günümüze değin devam ediyor.

Perpa'da Filistin Yalnız Değildir Yürüyüşü

Perpa’da Filistin Yalnız Değildir Yürüyüşü

Kudüs bütün Semavi dinlerin ortak merkezidir. Birleşmiş milletler’e rağmen, ABD Başkanının  “Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve Büyük Elçiliğini Kudüs’e taşıması, yasadışıdır. Bir başka deyimle tapulu araziye gecekondu yapmaktır. Uluslararası ilişkiler bağlamında savaş ve işgal politikalarının bölgede tırmandırılması anlamına gelmektedir. Farkında’mısınız bilmiyorum ama son yıllarda çıkan bütün savaşlar ABD’den oldukça uzakta ama kazanan hep ABD.

Tüm Dünyanın gözü önünde topraklarına sahip çıkan, Filistin halkına saldırılmış, genç, yaşlı, kadın ve çocuk demeden açılan ateş sonucu 62insan katledilmiştir. 3000’den fazla Filistinli yaralanmıştır utanmasalar meşru müdafaa diyecek kadarda arsızlar. Filistin halkı 21.yüzyılda adeta kunta kinte, muamelesi görüyor. Bölgede ki,  Arap yönetimlerinin çoğu bu katliama sessiz kalmaya devam ederek adeta sıranın kendilerine gelmesini beklemektedirler.

Perpa'da Filistin Yalnız Değildir Yürüyüşü

Perpa’da Filistin Yalnız Değildir Yürüyüşü

Filistin halkının zorunlu göçe maruz  bırakıldığı  “Nakba” gününün 70.yılında İsrail katliamına    karşı Filistin Halkı tarihine ve geleceğine sahip çıkıyor.

Bütün bu saldırılara karşı Filistin halkı direnmeye devam ediyor. Ülkede kamu ve özel kurumlar genel grev ilan etmiştir. Filistin halkı bağımsızlık mücadelesi için seferber olmuştur. Umarım bekledikleri Sarı saçlı, Mavi gözlü dev geç kalmaz

Bu gün Filistin halkının haklı mücadelesine güç katma günü dür…

Bu gün hepimiz Filistinliyiz deme  günüdür…

Diren Filistin

Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederiz, Selam ve Saygılarımızla.

Perpa'da Filistin Yalnız Değildir Yürüyüşü

Perpa’da Filistin Yalnız Değildir Yürüyüşü

Aynı gün Perpa Ticaret Merkezi A Blok Yönetimi’de bir basın açıklaması yayınlayarak resmi sitesinden ”Katliami Nefretle Kınıyoruz” başlığıyla duyurdu.

Perpa A Blok Yönetimi Basın Açıklaması;

Bütün semavi dinlerin ortak merkezi Kudüs’ün İsrail’in başkenti yapılmasını, Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını, Bu durumu protesto eden Gazzeli sivillerin İsrail tarafından katledilmesini nefretle kınıyoruz.

Kudüs, bütün semavi dinlerin ortak merkezidir. Birleşmiş Milletler kararlarına rağmen Kudüs’ün başkent yapılması yasadışıdır.

Trump’ın tüm Dünyanın tepkisine rağmen büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması Dünya barışının geri dönülmez bir biçimde hançerlenmesidir. Bir an önce bu karardan vazgeçilmelidir.

Gazzeli sivil Filistinlilerin kararı protesto etmeleri, gösteri düzenlemeleri en doğal haklarıdır. İsrail’in Filistinli sivillere karşı askeri güç kullanıp, en az 58 kişiyi katledip binlerce sivili yaralaması insanlık suçudur. Nefretle Kınıyoruz.

Diren Filistin….

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Yönetimi

PERPA HABERLERİ     ANA SAYFA   PERPA