Organik Zeytinyağı Soğuk Sıkım Naturel Sızma

Organik Zeytinyağı

Organik Zeytinyağı

Organik Zeytinyağı

Organik Zeytinyağı

Zeytinyağı

Zeytinyağı

Derler Ki, Cennette Iki Ağaç Vardır; Incir Ve Zeytin, İncir Gerçek, Zeytin Ise hayat ağacıdır.

Bir kişinin değil, farklı iş ve yaşam tecrübelerini sepetine koyup, her gün yeni bir heyecanla aynı hayalin peşinden yola koyulan ve Maia Organik’te buluşan bir ekibin hikayesi.

Sağlığınız ve lezzete dair her şey, bizim için bir tutku. Şimdi ise, en kaliteli organik zeytinyağı ürünleri bulabileceğiniz bir adres.

Organik zeytinyağı ve diğer ürünlerimiz el emeği, göz nuru ve ürünlerimizde hem sağlık hem de lezzet ön planda.

Maia Organik

Maia Organik

Mahsullerimizin doğallıklarını korumak ve sizlere dalından kopartılmış hissi yaşatmak için hiçbir koruyucu, katkı maddesi ve kimyasal kullanmıyoruz.

Bu nedenle, Maia Organik Zeytinyağı ürünleri açıldıktan sonra taze alınan her sebze ve meyve kadar dayanabiliyor. Çünkü sağlığınızı önemsiyoruz ve bir anne gibi düşünüp aile fertlerinin her birinin ürünlerimizi gönül rahatlığı ile tüketmesini istiyoruz.

Myndos

Myndos

Maia Organik Ürünler

Maia Organik Ürünler olarak, üretim aşamasında Muğla’ya özgü geleneklere sahip çıkıyoruz. Ürünlerimizi oluştururken geçmiş zamanlardaki çeşitliliği, yapılışlarındaki sadeliği, basitliği özellikle göz önüne alıyoruz çünkü özlediğiniz tatları sizinle buluşturmayı hedefliyoruz.

Ürünlerimizi mutfağınızda görmeyi arzu ediyoruz çünkü sevdiklerimizle paylaştığımız bu keyifli dünyada her şeyin en iyisini, en doğalını ve sağlıklısını istiyoruz. İşte en çokta bu nedenle mutfaklarınızı önemsiyoruz ve sizin yeni lezzetler yaratmanızda Maia Organik ürünlerini kullanmanızı istiyoruz.

Memecik Zeytinleri

Memecik Zeytinleri

Mutfağınız için sunduğumuz her bir ürünün, en yüksek standartlarda olması için titizlik gösteriyoruz.

Mutfağınıza giden bu en keyifli yolda her gün yeniden görüşmek dileğiyle…

Maia Organik

Soğuk Sıkım Naturel Sızma

Soğuk Sıkım Naturel Sızma

Myndos Organik Naturel Sızma Zeytinyağı 500 ml.

 

Zeytinyağının yoğun lezzetine ve kokusuna aşık iseniz işte karşınızda Myndos Organik Naturel Sızma Zeytinyağı …

Organik zeyinyağı

Memecik Zeytinleri

Aydın iline bağlı Çine ilçesinin MEMECİK zeytinlerinden erken hasat edilerek üretilen zeytinyağımız zeytin meyvesinin antioksidan ve fenol bileşenler açısından en yüksek olduğu dönemde soğuk sıkım teknolojisi ile işlenerek değerlerinden kayıp verilmeden ambalajlanarak sunuluyor.

Sağlık açısından gerekli olan bileşenlerin (Squalen,oleuropin,oleocanhtal) vücudumuza sağladığı yararları göz önünde bulundurursak salatalarda ve kahvaltılık olarak çiğ tüketebileceğiniz gibi, yemeklerde de  zeytinyağı lezzetini seviyorsanız  Myndos Organik Naturel Sızma Zeytinyağımızı kullanabilirsiniz.

Akıcı ve Yakıcı

Akıcı ve Yakıcı

Myndos Organik Naturel Sızma Zeytinyağı, yüksek aromalı (İntensive) sınıfında olup acılık ve yakıcılık değerleri yüksektir.

 

* Dünyanın en büyük ve en prestijli zeytinyağı yarışması sayılan The New York International Olive Oil Competition’a her yıl onlarca ülkeden, yüzlerce zeytinyağı katılıyor. Amaç, en iyi zeytinyağını bulabilmek ve bu yarışma en güvenilir yarışmalardan biri olarak kabul ediliyor.

Maia Organik’in Aydın iline bağlı Çine ilçesinin Organik MEMECİK zeytininden üretilen Myndos bu yarışmada gümüş madalyayı almayı hak etti. Eğer, en iyi zeytin yağını arıyorsanız mutlaka zeytinyağımızı deneyin.

Zeytinlerin Toplanması

Organik yeşil zeytinlerin, dalından koparıldığı andan itibaren, zeytinyağı çıkartılıncaya kadar geçen süre max. 4 saat olduğundan dolayı bu organik zeytinyağı bol miktarda klorofil ve 100g’da 2,30g Antioksidan içermektedir. (4 Saat Organik Zeytinyağı Analizi -TÜBİTAK verileridir)   Zeytinlerin rengi yeşilden pembe olum başlangıcına kadar ki dönemde zeytin dalından el ile özenle hasat edilmiştir.

Zeytin dalından hasat edildiği andan 4 saat içinde yağın elde edilmesinden dolayı oksidasyona uğramadığı için çok düşük asitlidir.  Kokusu kendine özgü, aroması rengi ve parlaklığı ile tam bir sağlık iksiridir…

Zeytin yağı sadece yemeklere lezzet vermekle kalmadığı gibi içerdiği  A, E , D, K vitaminleri sayesinde hücrelerin yenilenmesinde doku ve organların yaşlanmasını geciktirmektede etkilidir. Cildi besler, saçları korur.

İçerdiği linoleik (Omega6) asit sayesinde zeytinyağı diğer yağların aksine kandaki kolesterol oranını yükseltmemekte, tam tersine kontrol altında tutmaktadır. Zeytinyağının en önemli özelliklerinden biride kalp ve damar hastalıkları üzerindeki olumlu etkisidir.

Zayıflama diyetlerinde zeytinyağını öğünlerden çıkartmak son derece sakıncalıdır. Yine zeytinyağının bağırsak, idrar yolları, safra kesesi gastritin giderilmesinde de etkin olarak kullanılabilir. Bir çorba kaşığı zeytinyağı 14 gr, 125 kalori içerir.

Akdeniz ülkelerinde yaşayanların kalp krizi riskinin diğer ülkelere göre daha az olduğu görülmüştür.

Organik Zeytinyağı Nasıl Oluyor

Bir gıda ürününün organik olarak sınıflandırılabilmesi için uluslararası geçerliliği olan denetim firmalarından sertifikalandırılması gerekir.

Üretilen Zeytinyağına ”Organik Zeytinyağı” denilebilmesi için üreticinin iyi niyeti yetmez. AB ve diğer uluslararası kurumların onay verdiği bir firmadan organik olduğuna dair sertifika alınmalıdır.

Organik Sertifikası

Organik gıdalar organik tarım kullanılarak üretilen ürünlere verilen belgelendirme çeşididir. Doğal kaynaklar kullanılarak ve katkı maddeleri ilaç ve benzeri hormanların kullanılmayarak tamamen doğal olarak yapılan tarım sonucu çıkan ürünlere verilen belgelendirme çeşididir.

Organik gıda üretimi bazı ülkelerde devlet tarafından düzenlenen bir uygulamadır.
Organik Etiketlemesi için dört yol vardır

  • %100 Organik; Tüm malzemeler organic olması durumunda
  • Organik Maddelerin en az %95 I olması durumunda
  • Organik maddelerin En az  %70 olması durumunda
  • Organik maddelerin %70 den az olması durumunda
Organik Gıda Belgesinin Faydaları
  • Daha güvenli bir gıda algısı
  • Organik gıdaya olan eğilim
  • Yüksek Pazar payı
  • Kolay gümrük geçişi

Organik zeytinyağı ve diğer gıdaları üreten firmaları Perpa’da kolaylıkla bulabilirsiniz. Perpa Life sitemizden Organik ve doğal gıda firmalarının tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Maia Organik

Merkez : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat: 11 No:1453 Okmeydanı / İstanbul
İstanbul Telefon:
0212 210 45 35 – 37
info@maia.com.tr
 
Organik Doğal Gıda Firmaları
 
PERPA HABERLERİ    PERPA TİCARET MERKEZİ
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir