MTA Güvenlik Sistemleri Bilişim Teknolojileri

MTA Güvenlik Sistemleri Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti.

MTA Güvenlik

Müşterilerimizin değişen ve gelişen gereksinimlerini karşılayabilecek çeşitlilikte ürün, teknik destek ve satış sonrası diğer hizmetlerimizle müşterilerimizin memnuniyetlerini en üst düzeye çıkartabilmek için çalışıyoruz.

MTA Güvenlik Yangın Algılama Sistemleri

 

Açık bir platformda tasarlanan ve her türlü alarm sistemine entegre edilebilen ileri düzey yangın çözümleri sunuyoruz.

 

Yangın algılama sistemleri, yürürlükteki yangından korunma yönetmeliklerine ve ilgili standartlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Binalarda farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek çok çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir. Günümüzdeki teknolojik yapılaşmada yüksek binalar, fabrikalar, iş merkezleri, hastaneler ve insanların yoğun olarak bulunduğu binalarda yangın algılama sistemleri ile diğer güvenlik ve kontrol sistemleri arasında entegrasyon ihtiyacı ve seviyesi her geçen gün artmaktadır.

 

Oluşabilecek yangına önceden önlem almaya olanak tanıyan yangın alarm sistemleri, yangın dedektörleri, doğru değerlendirme yapılarak gerekli iletişimin kurulmasını sağlayan kontrol paneli ve sesli görsel uyarı cihazları gibi bileşenlerden oluşuyor.

 

Yangın alarm sistemleri; yangına ilk anda müdahale etmek, büyük yapılarda yangının meydana geldiği bölgenin koordinatlarını belirlemek, patlamalardan doğabilecek hasarı önlemek, panel üzerinden ya da gözlem merkezinden gönderilen direktiflerle yangının çıktığı bölgeye gerekli fiziki müdahaleyi tetiklemek gibi kritik fonksiyonları yerine getiriyor.

 

Projelerimizde dünyanın en büyük yangın ürünleri üretici firmalarının güvenilir, esnek ve stabil ürünlerini kullanıyoruz.

 

Konvansiyonel, adreslenebilir, patlamaya karşı korumalı ürünler farklı algılama kapasitelerine ve senaryolara sahip sistemlerle ihtiyaca uygun çözümler hayata geçiriliyor. 

 

MTA Güvenlik Konvansiyonel Sistemler

Konvansiyonel bir sistemde en fazla alarmı tetikleyen eleman(lar)ın bulunduğu zone ya da dedektör zincirinin dahil olduğu devre tanımlanabilir. Başka bir deyişle, konvansiyonel bir sistemde sadece genel yönlendirme (2. Kat geneli) yapılabilir.

MTA Güvenlik Adreslenebilir Sistemler

Adreslenebilir yangın algılama sistemleri ile alarm durumunu tetikleyen dedektörün ya da kır-bas butonunun kesin konumu belirlenebilir. Başka bir deyişle, adreslenebilir bir sistemle nokta atışı yapılabilir (örneğin 2.kat, 1 no.lu toplantı odası)

ADRESLENEBILIR SISTEMLERIN AVANTAJLARI

1- Adresli sistemlerde alarm, arıza v.s bilgilerin geldiği dedektörün bulunduğu yerin net bilgisine ulaşılabilmektedir. Konvansiyonel sistemlerde bölge ( kat ) bilgisi gelmektedir. Dedektörün net yeri içi bölgenin kontrol edilmesi gereklidir.

2- Adresli sistemlerde  dedektörlerin alarm, hata, kayıp, arıza, kalibrasyon bilgileri panel üzerinden noktasal olarak görülmektedir.

3- Adresli sistemlerde her bir kablo hattı üzerinden 127 ekipman çalıştırılabilmektedir. Konvansiyonel sistemlerde bu sayı 20 dedektör ile sınırlıdır.

4- Adresli sistemlerde kablolama hattındaki problemde sistem çalışmaya devam etmekte olan problemin nerede olduğu hakkında bilgiye ulaşılmasını sağlamaktadır. Konvansiyonel sistemlerde hattın kopuk olduğu yerden sonraki kısmı tamamen devre dışı kalmaktadır.

5- Adresli sistemlerden input modül, output modül, siren modülü v.b ekipmanlar loop hattı üzerinden çalışabilmektedir. Konvansiyonel sistemlerde panel üzerinden genel alarm ve hata bilgileri alınabilmektedir.

6- Adresli sistemlerde yangın anında devreye girecek geniş kapsamlı alarm senaryoları uygulanabilmektedir.

Hırsız Alarm Sistemleri

Güvenlik ihtiyacının öne çıktığı her tip kurum ve kuruluşlar için izinsiz girişleri engelleyen ve kontrol altında tutan sistemler geliştirmekteyiz.

 

Hırsızlığa ve sabotaja karşı odaları izleyen hareket sensörleri,  kapı ve pencerelere takılan kontaklardan gelen bilgiler binada kurulu bulunan panel tarafından işlenir. Panel, telefon veya data bağlantısı üzerinden alarmları merkeze iletir. Belirlenmiş güvenlik senaryosuna göre müşteriye ve/veya kolluk kuvvetlerine haber verilir.

 

Günümüzde  ihtiyaç olan bu sistemler soygunlara ve izinsiz girişlere kesin çözüm  olmaktadır. Bu sistemlerin yanlış alarm olasılığı azdır ve sadece doğru şifre ile sisteme müdahale imkanı sağlar. Güvenlik sistemlerinde amaca ve koruma sistemine göre değişik algılama özelliklerine sahip ürün ve sistemler bulunmaktadır.

Güvenlik  Otomasyon Sistemleri: Hırsız alarm sistemi ile diğer elektronik sistemlerin entegre çalıştığı alarm, anında senaryoların devreye girerek gerekli önlem uyarıları devreye alındığı Alışveriş merkezi, Plaza, Genel Müdürlük, Fabrika, Kampüs v.b Büyük ölçekli alanların güvenlik risklerinin minimize edildiği sistemlerdir.

Hırsız Alarm Sistemleri: İşyeri, ev, ofis v.b alanlara kontrolsüz girişlerin takip edilmesi, caydırılması ve uyarılması amacıyla kurulan sistemlerdir.

Sistemlerde genel olarak kullanılan ürünler ; Alarm panelleri, PIR Hareket dedektörü,  Beam dedektör, optik duman dedektörleri,  ısı dedektörleri, Gaz dedektörleri, Cam kırılma dedektörleri, Darbe sensörleri, Beam dedektörler, Telefon arayıcılar, GSM arayıcılar, Dahili ve harici sirenler, Manyetik kontaklardır.

Alarm panelleri: Merkeze bağlanabilen (Kominikatorlu) ve lokal (Kominikatorsuz) olmak uzere 2 tiptedir. Panel kapasitesi secimi projenin büyüklüğü  ile belirlenir. Eğer korunacak alan geniş ve detektör sayısı fazla ise panelin bölge sayısı dikkate alınmalıdır. Sistem ve panel kontrolü tuştakımı ile mümkündür. Tüm programlama da bu sifre ünitesinden gerçekleşmektedir. Kullanılan paneller mikro islemci kontrollüdür ve çok çesitli özelliğe sahiptirler. Alarm panelleri akü destekli olduğundan elektrik kesintilerinden etkilenmemektedir ve sabotaja karsı ekstra korumalıdır. Panel kominikatör ihtiva ettiğinden telefon hattı üzerinden sürekli dijital bilgi gönderebilmektedir. Böylece sistemin çalışması ve kontrolünü bağlı olduğu merkezden 24 saat izlemek mümkündür.

PIR Dedektörler: Koruma alanına izinsiz giren canlıların hareketlerini algılayıp anında panele bilgi gönderen detektor tipidir. Kullanım yeri ve özelliğine göre çok çeşitli alternatifleri vardır. Hayvan algılamayan, optik, kablosuz bu seçenekler arasındadır.

Optik Duman Dedektörleri: Koruma alanında oluşan dumanı algılayarak panele bilgi gönderen detektör tipi.

Isı Dedektörleri: Koruma alanındaki ısı artısını algılayarak panele bilgi gönderen detektör tipi.

Gaz Dedektörleri: Koruma alanında oluşan gaz kaçağını algılayarak panele bilgi gönderen detektör tipi.

Cam Kırılma Dedektörleri: Koruma alanındaki cam kırılma sesini algılayarak panele bilgi gönderen detektör tipi.

Darbe sensörleri: Koruma alanında, uygulanan yerde oluşan titreşimi algılayarak panele bilgi gönderen detektör tipi.

Beam dedektörler: Koruma alanında, pencerelere uygulanan ve izinsiz giriş olduğunda algılayarak panele bilgi gönderen detektör tipi.

Telefon Arayıcı: Koruma alanında bir alarm durumu meydana geldiğinde standart hat uzerinden, hafızada kayıtlı olan birinci numaradan başlayarak diğer farklı telefon numaralarını arayıp, sesli uyarı göndermek için tasarlanmış modüllerdir.

GSM Arayıcı: Telefon hattı olmayan, hattı kesik veya problemli olan alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, güvenilir iletişim sağlayan bir üründür.

Harici Sirenler: Harici ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, tüm güvenlik sistemlerine uyumlu, her türlü hava şartlarına ve darbeye dayanıklı, güvenlik sistemlerinizde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak teknik donanıma ve caydırıcı yüksek ses gücüne sahip sirenlerdir.

Dahili Sirenler: Dahili ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, tüm güvenlik sistemlerine uyumlu, yüksek ses gücüne sahip sirenlerdir.

Manyetik Kontaklar: Koruma alanında genellikle kapı ve pencere gibi açılıp kapanabilen yüzeylere takılan kapı ve pencerenin izinsiz olarak açıldığını alarm paneline bildiren üründür.

MTA Güvenlik, müşterilerinin güvenlik ihtiyaçlarını tespit ederek kuruma özel çözümler üretmektedir.

Geçiş Kontrol Sistemleri

İnsanların yoğun olarak çalıştıkları fabrikalar, holdingler, kamu kurumları, bankalar v.b işyerlerinde giriş çıkışların takibi, bina içerisinde kullanacakları odaların sınırlandırılması, kullanıcıların hareketlerinin takibi ve raporlanması amacıyla kullanılır.

Kişilere verilen kartlar üzerine resim ve kişisel bilgilerin baskı yapılmasıyla kalabalık işyerlerinde yaşanan başkasının kartını kullanma gibi problemleri de gidermektedir. MTA, projenin gereksinimleri doğrultusunda dünyanın önde gelen markaların ürünlerini projelerinde kullanmaktadır.

Uygulama çeşitleri şunlardır:

Parmak izli kontrol

Göz retinası kontrol

Smart kart

Proximity kart ve şifre uygulamalar

Geçiş kontrol panelleri, TCP/IP tabanlıdır. Kartı Geçiş ve Güvenlik Sisteminin Kontrol panelleri arası bağlantıların standart RS485 haberleşmesinin hat uzunluğunu sağlayamadığı noktalarda sistem TCP/IP tabanlı paneller kullanılarak bina bölümlere ayrılır. Kapasite olarak her TCP/IP panele çeşitli sayılarda markaya göre RS485 protokollü panel bağlanarak toplamda 1000 üzerinde panel, binlerce kapıya kadar on binlerce kullanıcıya hizmet verilebilmektedir. Sistemde her panelin ayrıca olay hafızası da bulunmaktadır IP Tabanlı mimari yapısı nedeniyle birbirine binlerce kilometre uzaktaki binalardaki geçiş kontrol sistemlerinin birbirine entegre çalışmasa sağlanabilmektedir. MTA, tarafından bu şekilde yapılmış 25.000 kullanıcılı toplamda 1500 geçiş noktası, 100 turnike den oluşan birbirinden farklı illerdeki 17 binanın entegre çalıştığı projeler bulunmaktadır.

Kontrol sistemleri uzaktan dijital video izleme ve kontrol yönetim fonksiyonları gibi seçenekleri içerir. Kullanıcı tarafından özelleştirilmiş raporlar oluşturulabilir, saatlik, günlük ya da haftalık yayınlanmasını sağlar. Alarmlar, olaylar ve raporlar, cep telefonu veya herhangi bir cihaza etkin e-posta gönderilebilir. Uzaktan fotoğraf araçları badging kimlik kartı, Internet seçeneği üzerinden bağlantı imkanı alarm yönlendirme, klavye kısa yolları, kat planı grafik görüntüler ve uzaktan dijital video izleme gibi gelişmiş operatör eylemleri güçlü destek sağlamaktadır. Kullanıcılar herhangi bir standart web tarayıcı ara yüzü kullanarak canlı bilgilere erişebilir. Önceden tanımlanmış kullanıcı yetkileri ile kullanıcı uzaktan sistemi yönetebilir. Esnek veri tabanı mimarisi kullanılabilir (MSDE 2000) veya isteğe bağlı SQL Server 2000, Microsoft ® Data Engine kullanır. Desteklenen işletim sistemlerinin içerisinde Microsoft Windows ® 2003 Server, Windows XP Professional SP2, Windows 2000 Professional veya Windows 2000 Server bulunmaktadır.

Özellikleri:

Access Kontrol Alarm ve Olay İzleme Gerçek zamanlı Monitör alarmlar ve olaylar

99 Alarm öncelik seviyesi / etkinlikler

Kontrol ve tepki, açıklama,  canlı video ve kaydedilen video

Canlı olarak ikonlarla kat planı izleme

Uzaktan Dijital Video İzleme desteklediği DVR kullanarak, Kayıt olayları, Pan-tilt zoom

Çoklu kamera kontrolü,  Alarm video pop-up, Video Doğrulama yetkisiz erişimi engellemek bir seferde 16 Video gösterme

 Uzaktan dijital video izleme, Operatör olay takibi Hesap özel erişim Hızlı klavye kısa yolları Alarm veya olay yönlendirme operatör tarafından-Özelleştirilmiş Raporlama, Kullanıcı tarafından özelleştirilmiş raporlama seçenekleri, E-posta rapor seçenekleri, akıllı telefon , cep telefonu, faks, e-posta için ayrıntılı raporlar gönderme

Kullanıcı Web Interface, Erişim herhangi bir web tarayıcısından, Önceden tanımlanmış ve planlanmış raporların çalıştırılması, Ekleme / silebilme, Kart kullanıcısı fotoğrafı yükleme, Yetki seviyeleri ve zaman dilimlerini yönetmeden resim yükleme

 

MTA Güvenlik, tarafından uygulanan yazılımlar, yangın, çevre güvenlik, kartlı geçiş, kapalı devre televizyon gibi tüm güvenlik gereksinimlerini tek bir merkezde toplayarak büyük bina komplekslerinin güvenlik ihtiyaçları için ideal çözümler sunuyor.

Tüm güvenlik fonksiyonlarının tek bir merkezden izlenebilmesini ve yönetilebilmesini sağlayan sistemler ile, yatırım ve operasyon maliyetlerinde önemli düşüşler sağlarken güvenlik sisteminin etkinliğini de en üst noktaya ulaştırıyor.

Modüler yapısı sayesinde değişen ihtiyaçlara ve ilerleyen teknolojiye kolaylıkla uyum sağlayabilen , çok değişik konfigürasyonları ile son derece özel ihtiyaçlara dahi kolaylıkla yanıt verebiliyor.

Entegre edilebilen sistemler şöyle ;.

Kartlı geçiş 

Güvenlik kontrol panelleri

Kapalı devre Televizyon

Yangın alarm ve algılama

Programlanabilir kontrolörler

MTA Güvenlik PDKS sistemleri

Raporlama, zamanlama, giriş çıkış kontrolü

Network Altyapı Hizmetleri

Küçük, orta ve büyük işletmelerde ihtiyacınıza uygun, güvenilir, ekonomik ve sürdürülebilir network ve sistem altyapılarınızı tasarlayıp uyguluyoruz.

Wireless, Fiber optik ve diğer Kablolama ürünlerimiz ile, şirketinizin altyapısına ihtiyaç olabilecek tüm çözümlerin danışmanlığını yapıyor ve size en uygun çözümleri sunuyoruz.

Gerektiğinde size de danışarak birlikte işletmenizin tam ihtiyacına uygun şekilde çözümler üretiyoruz.

Tüm büyüklükteki sistemler için network kablolama, patch panel montajı, switch ve router montajı ve uyarlanması. Şirketinizin network güvenliği için firewall uygulamaları çözümleri üretmekteyiz.

Bu kapsamda sunduğumuz hizmetler:

– CAT-5, CAT-6 Network Kablolama Hizmetleri

– Network Prizleri Montaj ve Test Hizmetleri

– Server Odası Kurulum ve Düzenleme Hizmetleri

– Kabinet Montaj ve Temin Hizmetleri

– Fiber Optik Sonlandırma ve Noktadan Noktaya Erişim Hizmetleri

– Kablosuz Ağ Kurulum ve Mesafe Arttırma Çözümleri

– Kanal Çekme ve Yapılandırma Hizmetleri- Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Montajı

– Kesintisiz UPS Hattı Kurulum ve Test Hizmetleri

– Profesyonel Sistem Odası Uygulamaları

– Projelendirme ve işçilik

– OTDR Test ve Raporlama

– Fluke test cihazı ile data testi

Fiber Optik Altyapı Hizmetleri

Günümüzde, çok geniş bir yelpazedeki haberleşme protokollerini destekleyecek altyapı ihtiyaçlarını karşılamak için Fiber Optik Kablolama Çözümleri kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Özellikle hız ve bant genişliği ihtiyacının önemli olduğu uygulamaların yanı sıra; mesafe ve elektromanyetik etkileşim gibi problemleri bertaraf etme gereksinimi duyan çok farklı haberleşme sistemleri / protokolleri, ancak Fiber Optik Altyapı Sistemleri ile problemsiz bir iletişim ortamına kavuşmaktadır.

Bu kapsamda CCTV ve IP Kamera sistemlerinde, IPTV sistemlerde ve Network altyapılarında Fiber Optik Teknolojiden yararlanılmaktadır.

Fiber optik üzerinden ağ bağlantısı ve iletişim hizmetleri, network (LAN) ve FTTX kullanımları için cihazlar, fiber optik connectör, Patchcord, adaptör, (IF) Dönüştürücü, Fiber optik güç-metre, lazer kaynak, sled kaynak ekipmanlarımız bulunmaktadır.  

Fiber Optik Hizmetlerimiz

Sonlandırma Fiber Optik Kablo Ek Montajı

Fiber Optik Kablo (fusion splicer)

Fiber Optik Kablo Ölçü Aleti(OTDR) Testi

Fiber Optik Danışmanlık Hizmetleri

Aktif(switch) ve Pasif(kablolama) Network Ürünleri

Fiber Optik Kablo Sonlandırma ve OTDR Test Hizmetleri

 

MTA; bu isteklere karşılık olarak fiber optik altyapı hizmetlerinde projelerinizin başlangıç aşamasından teslim aşamasına kadar bütün fazları gerçekleştirerek anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Fiber optik altyapı ihtiyaçlarınız için; Yerinde inceleme, projelendirme, kablo çekimi, fiber optik sonlandırma(OTDR test raporlama – dokümantasyon), fiber optik devreye alma hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Seslendirme ve Anons Sistemleri

Çok çeşitli operasyonlar için uygulanabilen seslendirme sistemleri, güncel teknolojiler sayesinde farklı ihtiyaçlara profesyonel çözümler sunan bir sistemdir. Başta güvenlik operasyonları olmak üzere tüm projelerde kritik öneme sahip en etkili çözümdür. Can ve mal güvenliği noktasında hizmet sunan erken uyarı ve ikaz sistemlerini tamamlayıcı niteliğe sahiptir. Güvenlik sistemleri kapsamında düşünüldüğünde sistemin ayrılmaz bir parçası konumundadır.

Genel seslendirme ve acil anons sistemleri; okullar, oteller, alışveriş merkezleri, süper marketler, sosyal tesisler, fabrikalar, ofisler gibi çeşitli yerlerde ve toplum güvenliğinin önemli olduğu benzer uygulamalarda kullanılan, ideal bir tahliye, mesaj ve arka plan müzik yayını çözümüdür.

Müşteri talepleri doğrultusunda, sistemi bölgelere ayırarak projelendirmeyi yapıyoruz. Farklı bölgelere farklı müzik yayını yapılabilmesini, ayrıca acil durumlarda, sistemin otomatik olarak acil anons durumuna geçerek, kayıtlı ses mesajını yayınlamasını sağlıyoruz.

Yeni nesil binalarda sesli ve ışıklı acil durum yönlendirme sistemlerinin  kontrol edilmeleri ve yönetilmeleri en temel ihtiyaçlardan olmuştur.

Klasik yönlendirme armatürleri elektrik kesintisinde devreye girer bunun dışında bir merkezi sistem ile kontrol edilmesi ve arızalarının takip edilmesi mümkün değildir.

Adresli tip sesli ve ışıklı acil durum yönlendirme sistemlerinde binanın tahliye edilmesini gerektiren tüm durumlarda daha önceden hazırlanan senaryo ile sesli ve ışıklı acil durum yönlendirme armatürlerinin kontrol edilmeleri ve olası arıza bilgilerinin çevrimiçi takip edilmesi mümkün olmaktadır.

CCTV, IP Network Kamera Sistemleri

IP tabanlı kameralar geleceğimizdir. Ağ veya Internet bağlantısı üzerinden bu veri aktarımı yapılır. Veri içerisinde özel bir formatta çevrilmiş  görüntü ve sesin taşınması sağlanır . Analog CCTV sistemlerine göre daha gelişmiş teknolojiler kullanır . Daha az altyapı ve teknik çalışma gerektirir.kullanımı kolay ve performansları yüksektir. Projenin tüm maliyetleri ve işletme giderleri dikkate alındığında optimum çözümler sunmaktadır.

IP CCTV yaklaşık 10 yıldır kullanılmaktadır.  Megapiksel  sensörlerin gelişmesi, Kamera görüntülerinin ağ içerisinde makul boyutlarda taşınması , yazılım desteği ile akıllı hale getirilmesi , imalatçı firmaların rekabetçilik şartları gibi bir dizi olumlu gelişme ile IP kameralar makul kullanılabilir olgunluğa gelmiş durumdadır.

Geleneksel Analog kameralara göre kısaca faydaları 

 

ESNEKLİK

 

IP

IP Kamera ağ yada internete bağlı olduğu sürece ayrıca bir yerel  kayıt cihazına ihtiyaç duymaz

ANALOG

Analog kamera  sisteminde yalnızca bir kamera bile olsa mutlaka özel bir kablolama tesisatı ve yerel bir kayıt cihazı gereksinimi bulunmaktadır. Sistemin büyüklüğü arttıkça altyapı ve kayıt cihazı maliyetleri artmaktadır.  

 

PERFORMANS

 

IP

IP CCTV sistemleri megapixel çözünürlükteki görüntüleri uygun formatta ve boyutta ağ üzerindeki kayıt ediciye gönderir ve gerektiğinde delil olarak kullanılabilecek boyutta ve netlikte görüntüler sağlanmaktadır. Aynı netlikte görüntüyü birkaç analog kamera ile alınabileceği dikkate alındığında çok daha ekonomik maliyetler ile çözümler  sunmaktadır.

 

ANALOG

Analog CCTV sistemleri PAL analog teknolojisine dayanan ve IP kameralara göre düşük piksel  çözünürlük sağlanmaktadır. Tek bir kamera ile ulaşılabilir delil niteliğindeki görüntüler sınırlı ve net olmamaktadır.

 

MTA Güvenlik KURULUM 

 

IP

IP CCTV sistemleri üzerinde mevcut IP ağları, kablolu veya kablosuz çalıştırmak, bu onları yüklemek için gereken zamanı azaltarak ve çirkin kabloları minimize kablolama IP CCTV sistemleri basit, daha az kesintiye neden yapar. IP tabanlı sistem kurma ağ aşina herkes için, sezgisel kullanım ve değerlendirme ile basittir. Basit 1 kamera sistemleri sadece bir ağ / internet bağlantısı bağlı bir IP Kamera gerektirir, ve daha sonra Internet Explorer kullanan bir PC tarafından görülebilir. POE (Power over Ethernet) IP kameralar ve IP ağları CCTV kameraları bile ayrı güç gerekmez sonra kullanılırsa, bunlar ağ kablosu üzerinden güç olabilir.

ANALOG

Analog CCTV sistemleri kendi özel kablolama var. Her kamera geri DVR kablolu veya RG59 kablo veya benzeri Video Sinyal Kablosunu kullanarak Monitör zorundadır ve her kamera bir güç kaynağına bağlı olması gerekir. Bu pahalı ve uygulamak için yavaş hem de mevcut tesislere yeni tesisler ve eklemeler yapar.

 

MTA Güvenlik ENTEGRASYON 

IP

IP CCTV sistemleri onları entegre ve vb Erişim Kontrolü ve IP Telefon Sistemleri gibi diğer IP tabanlı sistemler, aynı ağ / kablo üzerindeki arada bulunduğu için izin, IP kullanarak iletişim … Entegrasyon ayrıca, bu farklı sistemlerin bir arada çalışmak anlamına gelir Örneğin hareketi toplayıp bir IP kamera otomatik olarak bir IP Video Telefon bu hareketin görüntüleri iletmek mümkün olacak. IP sistemleri de e-posta veya görüntü FTP üzerinden gönderme gibi standart olarak IP tabanlı hizmetlerin doğrudan kullanımına izin verir.

MTA Güvenlik ANALOG

Analog CCTV sistemleri, kapalı devre sistemler olarak tasarlanmıştır, bu da binalarda bulunan Erişim Kontrolü, Hırsız Alarm veya diğer sistemler ile kolayca entegre anlamına gelir. Her sistem kendi kablolama altyapı gerektirir ve her sistemde her aygıt diğer aygıtlarla iletişim kuramıyor.

 

MTA Güvenlik MALİYET 

IP

Basit 1 kamera sistemleri sadece bir ağ / internet bağlantısı bağlı bir IP Kamera gerektirir, ve daha sonra Internet Explorer kullanan bir PC tarafından görülebilir. Bizim aralığı CCTV sistemleri analog fiyatlandırma eşdeğer, kameraların çok uygun yelpazesi sunmaktadır. Ayrıca kurulum ve kurulum tekli ve çoklu sitelerde biraz zaman gerektiren, IP Sistemleri geleneksel Analog çözümlerine kıyasla çok daha ekonomik olduğu ortaya çalışabilirsiniz.

ANALOG

Analog CCTV sistemleri para için mükemmel değer ve genel bir fikir birliği IP CCTV daha pahalı olduğunu olsa, bu her senaryo için geçerli değildir. Analog CCTV sistemleri, eski teknolojiye dayalı oysa IP CCTV, gelecekteki teknoloji ve altyapı yatırımı temsil etmektedir.

 

Binadaki tüm elektronik algılama ve alarm sistemleri ile entegre çalışan; engelli kullanıcılar dahil herkesin güvenli, hızlı ve planlı şekilde tahliye edilmelerinin sağlanması ve yönetmelikler gereği takip edilmesi gerekli arıza ihtimallerinin merkezi sistem üzerinden takip edilmesi sağlanacaktır.

MTA Güvenlik Kablosuz Veri Aktarımı

Kilometrelerce mesafeye veri aktarımı!

Kablosuz Veri Aktarımı uygulamaları; Sektör ve ihtiyaç bağımsız olarak uzak birimler, kurumlar, yerleşkeler arası noktadan noktaya ve/veya çok noktalı çözümleri içeren; maliyet düşürücü, kablolama zahmeti veya imkansızlığından kurtarıcı, kurulum ve devreye alma kolaylık ve hızı ile birlikte kurulum sonrası yönetim ve arıza durumlarında sunduğu hız ve kolaylıklarla göz dolduran uygulamalardır.

 

Aynı zamanda Servis sağlayıcı ve uygulayıcı firmalar için son erişim noktasından (POP) yeni kullanıcı dağıtım noktalarına veya yeni atlama noktalarına günlük zaman dilimi içerisinde yüksek hız network bağlantısı ve/veya internet hizmeti vermeye başlama imkan ve kolaylığı sunmaktadır.

Uzak mesafeler arasındaki birimlere internet, ses, video ve veri iletimi sunan sistemlerimiz; kablosuz ağ kapsamını arttırmak isteyen şirketler, tüm kamu kurum ve kuruluşları, kamera görüntülerini merkez yönetim birimlerine aktarmak isteyen siteler, toplu konutlar, belediyeler, üniversiteler ve alışveriş merkezleri için idealdir.

MTA Güvenlik Sektör Uzmanlık Alanları

  • Elektrik Elektronik
  • Elektronik Otomasyon
  • Güvenlik Teknolojileri
  • Yangın ve Güvenlik

MTA Güvenlik İletişim

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Avlu, K:7,8,9 No:0784 34384 Okmeydani Şişli İSTANBUL

Telefon :+90 212 210 86 76
Fax :+90 212 210 86 76
GSM :+90 212 210 86 76
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir