Mithat Yümlü Başkanımızı Uğurladık

Perpa kooperatifi kurucusu, Perpa Kooperatif başkanı, Perpa B Blok Başkanı değerli insan Mithat Yümlü Hakkın rahmetine kavuştu.

Mithat Yümlü

Mithat Yümlü

Uzun süredir kanser tedavisi gören Başkan Mithat Yümlü 30 Ekim 2018 çarşamba günü vefat etti. Yümlü, Perpa’daki cenaze töreninin ardından, Şişli Camii’nde kılınan öğle namazından sonra Ayazağa’daki aile mezarlığına defnedildi.

Mithat yümlü

Mithat yümlü

Başkan Mithat Yümlü için ilk tören, kurucusu olduğu, yıllardır emek harcadığı Dünyanın en büyük ticaret merkezi olan Perpa’da düzenlendi. Merhumun cenazesi 1 Kasım 2018 Perşembe günü saat 11:’de hastaneden alınarak Perpa’ya getirildi.

Merhum Mithat Yümlü’yü, Perpa bahçesinde devlet erkanı, Perpa A ve B Blok Yönetimleri ve binlerce Perpalı karşıladı. Buradaki törene, Perpalıların yanısıra, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mustafa Sarıgül, İTO yönetimi ve binlerce Perpalı katıldı.

Mithat Yümlü

Mithat Yümlü

Kızı, Berfin Kıyıcı Mithat Yümlü ‘yü Anlatıyor

Perpa’daki törende ilk konuşmayı ailesi adına Berfin Kıyıcı yaptı. Berfin Kıyıcı, ” O benim kahramanımdı, ben bir kara trenle İstanbul’a gelip tüm bunları yapabilmiş isem sizler çok daha büyük projelere imza atmalısınız” dediğini söyledi. Berfin Kıyıcı, ” Beni 12 yaşında tek başına Fransa’ya gönderecek kadar cesur ve vizyonluydu, benim yaşam mimarımdı, Hümanistti babam, severdi insanları, insanlara yardım etmeyi, içinden gelirdi, öyle olmaya çalışmazdı, gece üçte oğlu karakola düşende, ticari bir ihtiyacı olanda babamı arardı.

Hastalığının son günlerinde, kızım benim sana bırakacağım en büyük mirasım, arkadaşlarım, dostlarım ve Mithat Yümlü ismidir demişti, ne kadar da doğru söylemiş, bizim bu acılı günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim, bir sevdiğinizi kaybettiğinizde içinizde kırk mum yanarmış, ben biliyorum ki, içimde babamın ışığı hiç sönmeyecek, biriktirdiğiniz anılarınızla dilerim ki, sizin içinizde babamın ışığı hiç sönmesin” dedi.

Mithat Yümlü Berfin Kıyıcı

Mithat Yümlü Berfin Kıyıcı

Başkan Hasan Sezgin Mithat Yümlü ‘yü anlatıyor

Daha sonra, Perpa A Blok Başkanı Hasan Sezgin; ” Sevgili misafirler, ilk kez böyle bir konuşma yapıyorum, bunu da Mithat başkan  gibi bir değer için yaptığım için çok üzgünüm ama gururluyum,

Mithat Yümlü - Hasan Sezgin

Mithat Yümlü – Hasan Sezgin

Büyük kaybımız Sayın Mithat Yümlü’nün muhterem ailesi,

Değerli Perpalılar ve

Bizleri bu acı günümüzde yalnız bırakmayan dostlarımız,

Öncelikle, merhum Mithat Yümlü’ye allahtan rahmet, saygı değer ailesi ve  Perpalılara başsağlığı diliyorum.

Bugün bizleri, sevenlerini derinden sarsan, çok büyük  bir kayıp vesilesiyle burada biraradayız. Hepimiz tarifsiz bir hüzün içerisindeyiz.

Perpa Kooperatifi ve B Blok Yönetim Kurulu Başkanı ve iş adamı Sayın Mithat Yümlü’yü ebedi istiharatgahına uğurluyoruz.

Mithat Bey, yenilikçi ve mücadeleci kişiliği ile son ana kadar Perpa’ya hizmet etmiş, İstanbul’a ve ülkemize çok başarılı, gurur duyulacak bir miras bırakmıştır.  Perpa Ticaret Merkezi’nin, İstanbul’un önemli değerlerinden biri haline gelmesinde katkısı çok büyüktür.

Sevilen, çok saygı duyulan, alçakgönüllü bir insandı ve hoşgörüsüyle hepimize örnek oldu. Yaptığı iyi işler, büyük ve unutulmaz hizmetler ile daima hatırlanacaktır.

Hepimiz için değerli olan, aziz olan hatırası önünde saygıyla eğiliyor, nur içinde yatmasını, mekânının cennet olmasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Mete Alaton Mithat Yümlü’yü Anlatıyor

Mete Alaton Mithat Yümlü

Mete Alaton Mithat Yümlü

Perpa Kooperatifi Kurucular Kurulu Üyesi Mete Alaton; ” Benim için çok zor, Mithat Yümlü ile 45 sene beraber çalıştık, O’nu anmak için gelenlerin tümüne teşekkür ediyorum, Mithat Yümlü için söylenecek bir kaç tane önemli nokta var; birincisi vizyon sahibiydi, ikincisi cesur, üçüncüsü boyundan posundan beklenmeyecek kadar cüretkardı.” dedi.

Mete Alaton, ”Mithat Yümlü, çalışkan, sevgi dolu, herkese, ama herkese, sınıfı ne olursa olsun, yardım elini uzatan bir beyefendi, ışıklar içinde yatsın, ruhu şad olsun, Tanrı O’na istediği gibi bir mekan ayırsın, hepinize teşekkür ederim” dedi.

İTO Başkan Adayı Abdullah Teber Yümlü’yü anlatıyor

Abdullah Teber Mithat Yümlü

Abdullah Teber Mithat Yümlü

İTO Başkan Adayı, Tebplast A.Ş.’nin sahibi Abdullah Teber, ” iş dünyamız çek değerli bir duayenini kaybetti, Sayın Mithat Yümlü ile 40 yıllık bir dostluğumuz var, her konuda, her noktada yanımızdaydı.

Özellikle toplum ile ilgili bir mesele olduğu zaman Mithat kardeşimizi orada bulmak mümkündü, beni en çok üzen, son 6 ay içinde rahatsızlığını hiç belli etmedi, defalarca sormama rağmen hasta olduğunu dahi söylemedi ama ben çok ağır hasta olduğunu biliyordum, 2 gün önce Ankara’daydım, aradım, yine iyi olduğunu söyledi. Bu kadar hayata bağlı, pozitif enerji yüklü bir kardeşimizdi.” dedi.

Mustafa Sarıgül Mithat Yümlü’yü anlatıyor

1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] PERPA HABERLERİ   PERPA DUYURULAR    PERPA TİCARET MERKEZİ      Mithat Yümlü […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir