Eski fotoğraflarını kolayca tara

Eski fotoğraflarını kolayca tara

GOOGLE’IN YENİ UYGULAMASI BASILI FOTOĞRAFLARI TARIYOR

Eski Fotoğraflarını Kolayca Tara

Arama motoru devi Google karşımıza yine yeni bir uygulamayla çıkarak, kenarda köşede kalmış eski fotoğraflarımıza gözünü dikti. Uygulama arşivdeki basılı fotoğraflarımızı tarayarak dijital ortamda da saklayabilmemize imkan sağlıyor. PhotoScan adlı mobil uygulama sayesinde, telefonunuz bir tarayıcı özelliği görüyor. Kullanıcılar eski fotoğraflarını bu uygulama aracılığıyla yaparken, PhotoScan uygulaması kendi teknolojisi sayesinde fotoğrafların en doğru renkler ve en doğru kalitede dijital ortama aktarılabilmesini sağlıyor.

Eski Fotoğraflarını Kolayca Tara

PhotoScan uygulamasının en önemli özelliği taradığı basılı fotoğraflardaki kusurları da teknolojisi sayesinde anlayarak düzeltebilmesi ve doğru renklendirmelerle dijital ortamda saklanmasını amaçlıyor. Google Photos uygulamasıyla entegre çalışan bu uygulamada fotoğraflarınızı dijitalleştirdikten sonra onları kütüphanenizde kategorilendirmeniz de oldukça kolay bir hal alıyor.

Eski Fotoğraflarını Kolayca Tara

PhotoScan uygulamasının hem Android sürümü hem de iOS sürümü aynı anda piyasaya çıkmış ve uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor.

 

Eski fotoğraflar, birçoğumuzun evinde albümlerde ya da kutularda duruyor. Arada sırada aklımıza gelip de eski günleri yad etmek için şöyle bir karıştırdığımızda “Bunları taratmak lazım” diyoruz ama genellikle zaman faktörü devreye giriyor ve vazgeçiyoruz. Neyse ki Google’ın yeni uygulaması PhotoScan, bu üşengeçliğimize pratik bir çözüm getiriyor.

 

Hem iOS hem de Android için yayınlanan uygulama, akıllı telefon dışında başka bir cihaza ihtiyaç duymadan basılı fotoğrafları tarıyor ve Google Photos‘ta yedekliyor. Tarama işlemini de kamerasıyla yapıyor. Uygulamayı açıp, telefonunuzun kamerasını bir fotoğrafın üzerine yaklaştırıyorsunuz. Ardından uygulama size kamerayı ekranda beliren, fotoğrafın köşeleri üzerindeki noktalara doğru hareket ettirmenizi istiyor. Dört köşeyi de tamamladığınızda kısa bir işlem süresinin ardından fotoğrafınız hazır!

IOS versiyonunu indirmek için
PhotoScan IOS

Program, fotoğrafın fotoğrafını çekmediği için herhangi bir parlama ya da yansıma olmuyor. Ancak taratmak istediğiniz fotoğraftaki renk ağırlığına göre bazı değişik sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Deneyip, görmenizde yarar var. Tanıtım videosunu da muhakkak izleyin, son zamanlarda gördüğümüz en eğlenceli işlerden!

Android Versiyonunu indirmek için
Android PhotoScan

Nasıl Tarayacağım?

PERPA HABERLERİ    PERPA TİCARET MERKEZİ

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir