Çelebioğlu Kuyumculuk Çeyrek, Yarım, Tam Altın

Çelebioğlu Kuyumculuk

Çelebioğlu Kuyumculuk

Çelebioğlu Kuyumculuk

Çelebioğlu Kuyumculuk

Çelebioğlu Kuyumculuk olarak müşterilerimizin her şeyin en iyisine layık olduğuna inanıyor, müşterilerimizin kendilerini iyi hissetmelerini ve daha iyi ifade edebilmelerini sağlayabilmek, hayatlarına bir farklılık katabilmek adına güvenli alışveriş, zengin koleksiyon ve güler yüzlü hizmet için mağazamıza bekliyoruz…

Üstün hizmet anlayışı, ürün çeşitliliği ve kalitesi, her zaman en uygun fiyat ve ödeme koşulları sunma, müşteri odaklı çalışma ve satış sonrası hizmetler ile kuyumculuk sektöründe “önce dürüstlük” sloganı ile değerli müşterilerine hizmet etmektir. Çelebioğlu

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat: 8 No: 911 Şişli – İstanbul

Telefon: 0212 210 24 28

Gsm: 0535 651 59 03

Kuyumculuk Nedir?

Değerli metaller ve taşlardan üretilen ürünleri satan kişi ve işyerlerine ise kuyumcu adı verilir. Bu işe ise kuyumculuk denir

Kuyum; değerli madenler, metalle ve değerli taşlar kullanılarak üretilen takı, ziynet, süs eşyası ve hediyelik eşyadır. Türk Dil Kurumu’na göre kuyum, değerli metal ve taşlardan yapılan süs eşyası; kuyumcu, değerli metal ve taşlardan bilezik, küpe ve benzeri süs eşyası yapan veya satan kimse, mücevherci, cevahirci; kuyumculuk ise kuyumcunun işi ve zanaatı, mücevhercilik olarak tanımlanmıştır.

Bu değerli ürünleri satan kişi ve işyerlerine ise kuyumcu adı verilir. Kuyumculuğu değerli madenlerin hassas bir çalışma ile işlenmesi, değerli taşlara şekil verilmesi, kıymetli taşların montür veya benzeri işlenmiş metallere monte edilmesi, mamul duruma gelene kadar yapılan işlemlerinin bir bütünü olan işlemlerin adı olarak niteleyebiliriz.

Kuyumculuğun Merkezi Kapalı Çarşı

Kuyumculuğun Türkiye’deki en büyük merkezi ise Kapalı Çarşı‘dır. Kuyumculuk sektöründe kullanılan altının çeşitli alaşımları vardır. İçine karıştırılan metallerle altının rengi ve sertlik derecesi ayarlanır. Alaşımda kullanılabilen madenler; gümüş, bakır, nikel, çinko, paladyum ve iridyumdur. Bunun dışındaki karışımlar altının yapısını bozar ve altın özelliklerini kaybetmesine sebep olabilir.

Altın eski çağlardan günümüze kadar önemini kaybetmeden gelmiş değerli bir madendir. Aynı zamanda değer ölçüsü birimlerinden biridir. Kuyumculuk Sanatı Kuyumculukta altın olsun pırlanta olsun değerli her taşın birbiriyle bütünleşmesini sağlayarak birçok göze güzel görünen eser ve ürün çıkar ortaya.

Değerli madenler ve taşlar günümüzde kuyumculuk, gelişmiş teknolojiyi kullanan, insanlığın eski çağlardan bugüne taşıdığı bilgi birikimiyle ve estetik değerlerle beslenen bir meslektir.

DÖVİZ BÜROLARI KUYUMCULAR

PERPA FİRMALARI  

ANA SAYFA

PERPA İLETİŞİM

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir