Bülent Tüfenkci Perpa’da

Bülent Tüfenkci Perpa’da

T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent TÜFENKCİ Perpa’da..

T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent TÜFENKCİ Perpa’mızı ziyaret etti. 06 Nisan 2017 Perşembe günü A Blok 13. kat Koçi Restaurant’ta Perpa Esnafı ile kahvaltıda biraraya geldi.

Kahvaltıda konuşma yapan Başkanımız Hasan SEZGİN ;

5491 sayılı Çek kanununda yapılan değişiklikler, Kosgeb ve Kobi kredilerin başvurucu süresindeki bürokratik işlemler, İthal edilen ürünlerde kalite kontrolünün denetimi ve Perpa’da Ticaret ile ilgili sıkıntıları dile getirdi. Başkanımız Hasan SEZGİN bu etkinliğin gerçekleşmesinde katkı sağlayan  AkParti Şişli İlçe Başkanı Ömer Fuat GÜNDAY’a ve İBB Meclis Üyesi Adnan YILMAZ’a teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Ardından,  B Blok Yönetim Kurulu Başkanı Mithat YÜMLÜ, Ak Parti Şişli İlçe Başkanı Ömer Fuat GÜNDAY ve Gümrük-Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Bülent Tüfenkci Perpa’da

Sayın, TÜFENKCİ Konuşmasında;

Bakanlık olarak ticaretin geliştirilmesi adına yaptıkları çalışmalar ve referandum sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Orta Vadeli Program’da (OVP) öngördükleri yüzde 4,5 büyümenin, 2017’de, çok daha üzerinde büyüme rakamlarını yakalayacaklarını bildirdi. Darbe girişimi ve terör olaylarının ekonomik etkilerine karşın 2016’da yüzde 2,9-3 büyüme yakalamanın önemli olduğunu söyledi.Referandum sonrasında bu ülkenin değerlerine daha da sahip çıkarak Türkiye’nin nasıl kalkındırılacağının hesabının yapılması gerektiğini ifade eden Tüfenkci, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile aslında biz kendi geleceğimizi oyluyoruz. Bu coğrafyada ikamet etmek ucuz değil, bir bedeli var. Biz bu bedeli, terörü yenerek, birlik beraberlik içinde, dostu ve düşmanı imrendirecek bir yapıyla kazandırmamız lazım. Bölücülüğü değil, birliği beraberliği tercih etmemiz lazım.” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Perpa esnafları yaşadıkları sıkıntıları, talep ve önerileri Bakan’a ilettiler.

Kahvaltı esnaf ziyareti ile son buldu.

 

 

PERPA HABERLERİ    PERPA FAALİYETLERİ   PERPA TİCARET MERKEZİ

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir