Abelya Turizm Sağlık Turizmi Kongre Doğa Gezileri

Abelya Turizm

Abelya Turizm

Abelya Turizm

Abelya Turizm

Abelya Turizm Kongre ve Organizasyonlar

Kongre Organizasyon

Kongre Organizasyon

Anlayıcı, Çözümleyici, Başarıcı…

Kongre & Organizasyon Abelya, kurulduğu 1997 yılından itibaren bu 3 hedef özelliği baz alarak çalıştığı şirketlerin etkinlik ve organizasyonlarına başarı, mutluluk ve süreklilik katmıştır.

Abelya olarak, uzman ve çözüm odaklı ekibimizle, müşterilerimizin beklediklerinden fazlasını sağladığımız hizmet anlayışıyla, alternatif üretme ve sorun çözme yeteneklerimizi ortaya koyarak, gerçekleştirdiğimiz başarılı, hedefine ulaşan organizasyonlar sonucunda ülkemizin önde gelen acentalarından biri olarak yer almaktayız. 

Temellerini güven ve hoşgörü üzerine kuran Abelya ekibi olarak, beklentilerin farklılığı bilinciyle her projenin kendine özel çalışmasının yapılması ve sunulan hizmet kalitesinden ödün verilmemesi ana prensibiyle çalışmaktayız. 

Planlama aşamasından başlayarak, uygulama ve denetleme gibi tüm süreçlerin ekibimiz tarafından profesyonelce yönetilmesi, kusursuz organizasyonların hayata geçirilmesine, müşterilerimizle hedef kitlesi arasında eksiksiz bir köprü kurulmasına ve aralarında “mükemmel iletişimin” yaşanmasına olanak sağlamaktadır.

Abelya, organizasyonunu üstlendiği tüm şirketlerin kendi görevlendirdiği ekibi gibi çalışır, sorumluluklarına sahip çıkarak müşterisinin güvenliğini, konforunu sağlar, evrensel hizmet anlayışı, zengin ürün alternatifleri sunar ve uzman ekibi ile her geçen gün büyüyerek, değerli müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sunar.

Abelya,  başarı odaklı organizasyon standartlarıyla Türkiye misafirperverliğini sunan çalışma ekibi ile ‘çalışan bir organizasyon her zaman uzmanlık ve ilgi ister’ ilkesinin hayata yansımasıdır.

Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi Abelya Tour

Sağlık Turizmi Abelya Tour

Türkiye’de uygulanan sağlıkta dönüşüm programı ile sağlık hizmetlerinde önemli gelişmeler yaşanmış ve yaşanmaktadır. Pek çok gelişmiş ve gelişmekte olan ülke için örnek olacak bu olumlu gelişmeler sonucu sağlık hizmetlerine ulaşılabilirlik ve dolayısıyla hasta memnuniyetinde büyük artışlar sağlanmıştır.

Bunun yanı sıra yurt dışından da Türkiye’de tedavi olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün katlanarak artmaktadır. Bu gelişmelere paralel olarak artan sağlık hizmeti talebini karşılamak için Abelya Turizm olarak, konusunda uzmanlaşmış sağlık kurumlarıyla çeşitli anlaşmalar sağlamış olmamızın yanı sıra hem yurt içi hem de yurt dışından gelen misafirlerimize en iyi standartlarda sağlık hizmetinin verilmesinde yer alırken, diğer yandan siz değerli misafirlerimize her türlü lojistik destek hizmeti sağlamaktayız.

Amacımız hem kendi vatandaşlarına hem de yurt dışından gelen misafirlerimize en iyi standartlarda sağlık hizmeti sağlanırken, hizmet öncesinde ve sonrasında da en iyi hizmeti sağlayarak müşteri memnuniyetini daha üst seviyeye ulaştırmaktır.

Abelya Turizm Doğa Gezileri

Doğa Gezileri Turlar Gastronomi

Doğa Gezileri

Kuş sesleri eşliğinde çam, göknar ve kayın ağaçlarının oluşturduğu ormanlar, dingin göller ve göletler,  eskil tarihi bağrında barındıran köyler ve ziyaretçilerine geleneksel ruhu…

1997 yılında kurulan acentemiz müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı kendine ilke edinmiş ve bu amaçla gezdirdiği konuklarıyla kurduğu sağlam ilişkilerle bu güne kadar gezdirdiği binlerce insanı mutlu etmiştir.

Türkiye’de alternatif turizm olarak bilinen ve son zamanlarda da ekoturizm konusunda ilklerin acentası olan Abelya Turizm, her ilimizin turizm değeri olduğunu kabul etmiş ve bu amaçla bir çok yeni tur programı üretmiştir.

Sizlere daha iyi hizmet üretebilmek ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için sürekli iyileştirme ve değişim ilkeleri çerçevesinde çalışmalar yapılmakta ve bize az da olsa ulaşan memnuniyetsizlikler tek tek değerlendirilmekte ve takip edilmektedir.

Hızla gelişen hizmet sektöründe , müşteri istek, ihtiyaç ve beklentilerini doğru algılayıp karşılamak, faaliyetlerimizi uluslararası anlaşmalar, turizm mevzuatı, kanun ve yönetmenliklere uygun olarak: Yurt içi ve yurt dışı organizasyonlarımızda insanların kültürel değerlerine, doğaya ve çevreye saygılı, sürdürülebilir turizm ilkelerine , verdiğimiz sözlere bağlı, en önemli kaynağımız olan çalışanlarımızın ve turizme yeni açılmış yerlerde bizlerle birlikte çalışan insanların eğitimine katkıda bulunan, tüm çalışanlarımızın katkısıyla ulaşılan noktalarda hedef büyüterek sürekli iyileştirme odaklı, adı kalite ile birlikte anılan firmamızı , alanında rakipsiz kılmak, “MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ” ni zamanında , hizmet ve güvenilir kalite ile sağlamak temel POLİTİKAMIZDIR.

Abelya Tour

Abelya Tour Dünya’nın farklı bölgelerindeki kültürel ve doğal zenginliği keşfetmek isteyen herkese hizmet üretir. Katılımcılar arasında din, dil, ırk ayrımı yapmayız.

 • Tüm gezi programlarımız titizlikle oluşturulur ve olağanüstü koşullar dışında programları aynen uygularız.
 • Olağanüstü hava ve yol koşullarında rehberimizin tur programında değişiklik yapma hakkı vardır.
 • Abelya Tour katılımcı dostlarıyla birlikte zamanın önemli olduğunu bilir ve programda belirtilen zamanlamaya uyar.
 • Rehberlerimizi, konularında uzman, yöreyi iyi bilen profesyonel kişiler arasından seçeriz.
 • Abelya Tour “çevreci ve korumacı” yaklaşımı ile tur düzenlediği bölgelerin flora ve faunasına, kültürel değerlerine ve insanına saygı duyar. Turlarında, yöre insanlarının gelenek ve göreneklerine aykırı ve yörenin özgün yapısına zarar verecek davranışlardan kaçınır. Gezi düzenlediği bölge insanına artı değer yaratmak için gerekli çabayı harcar.
 • Abelya Tour tüm faaliyetlerini hukuk kurallarına uygun olarak belirler ve bu konuda oluşabilecek olumsuzluklara karşı aktif tavır alır. Yerel turizm örgütleri ve yerel makamlarla uyum içinde çalışmaya gayret eder.

Sürdürülebilir Turizm

 • Abelya Tour “Sürdürülebilir Turizm” ilkelerini benimser ve bu konuda gerekli çabayı harcar.
 • Antik kentleri gezerken eserlere dokunmayız. Üzerlerine çıkmayız, yazı yazmayız ve kazı alanlarından değersiz bile olsa parça almayız. Yerlere çöp ve sigara izmariti atmayız.
 • Otobüslerimizde kabuklu kuruyemiş yemeyiz.
 • Çöplerimizi doğada bırakmayız. Aracımıza kadar taşır ve araçta görevli arkadaşımıza teslim ederiz.
 • Yurt içi turlarımızda rehber, kaptan ve hizmet elemanları için bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Ancak iyi hizmet alınması durumunda bahşiş verilmesi, kalite standardını yükseltecek ve sizlere hizmet üretenleri mutlu edecektir.
 • Yerleşim birimleri veya kırsal alanlarda yerel halkın fotoğrafını çekerken mutlaka önceden izin alırız.
 • Turlarımızda tüketici davranmayız. Mümkün olduğunca çöp üretmemeye özen gösteririz.
 • Yerel halkın şivesini taklit etmeyiz.
 • Bencil davranmayız. Kişisel sorunlarımızı başkalarına yansıtmayız. Grup katılımcılarıyla yardımlaşırız.
 • Flaşlı fotoğraf çekmenin ve kamera kullanmanın yasak olduğu yerlerde bu kurala uyarız.
 • Ulaşım araçlarımızda Abelya Tour tarafından belirlenen müzik çalınır veya film, belgeseller gösterilir. Katılımcıların getirdikleri müziklerin çalınması gibi bireysel talepler rehberin takdir edeceği zaman ve zemin dilimi içinde yerine getirilebilir.
 • Abelya Tour ilke olarak katılımcıların tek tek mikrofona çağrılarak kendilerini tanıtmalarını benimsememektedir. Ancak kendisini tanıtmak isteyen katılımcı olduğu takdirde kendisine bu olanak sağlanmaktadır. Ancak katılımcılar buna zorlanmamaktadır.
 • Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmeti alabilirler.
 • Gidilen noktada alternatif hizmet yerleri yoksa, hizmeti alıp almama konusunda katılımcılar özgürdür.
 • Programda aksi belirtilmedikçe yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler gezi ücretine dahil değildir.
 • Programda aksi belirtilmemişse otel odalarına giriş saati 14.00, çıkış saati ise en geç 12.00 dir.
 • Türk tüketicisine ilk kez doğa yürüyüşü, kamp, mağara, kuş gözlem, gökyüzü gözlem, şarap tadım gezileri düzenledik. Geliştirerek devam ettiriyoruz.

Gezdiğimiz Yerler

 • Ülkemizin her ilinin kültürel, jeolojik, doğal değerler taşıdığına inandık. Bu inançla bir çok yörenin tanınıp gezilmesini sağladık: Uzungöl, Uzungöl Yaylaları, Fırtına Vadisi, Zilkale, Çat, Elevit, Çiçekli Yayla, Kavron Yaylaları, Çengovit, Ayder, Çamlıhemşin Yaylaları, Pokut, Sal , Amlakit, Palovit, Trovit, İspir, Verçenik Yedigöller, Kaplı Göller, İkizdere, Cimil Vadisi, Ovit Dağı, İkizdere Yaylaları, Artvin, Şavşat, Macahel, Meydancık, Ardahan, Çıldır, Güzelyurt (Gelveri), Sülüklü Göl, Sünnet Gölü, Çubuk Gölü, Seyfe Gölü, Eğirdir, Yazılı Kanyon, Sütcüler, Kovada Gölü, Göynük, Mudurnu, Beypazarı, Bolkarlar, Aladağlar, Kaçkarlar, Yörük Köyü, Safranbolu Vadileri, Tokat Yaylaları, Meke Gölü, Karaman, Taşkale, İvriz, Kapuzbaşı Şelaleleri, Sultan Sazlığı, Yerköprü Şelalesi, Odayeri Yaylası, Samandere Şelalesi, Torkul Göleti, Sivrihisar, Göcek, Balıkdamı, Pesinus, Kulu Düden Gölü, Frig Vadisi, Sorkun-Tokalı Kanyon, Gömbe, Yeşilgöl, Uçarsu, Köprülü Kanyon, Selge, Konuralp, Ayancık, Erfelek, Cide, İnebolu, Bozkurt, Dedegöl Dağları, Beyşehir, Akşehir, Çankırı Tuz Mağaraları, İğneada Su Basar Ormanları, Demirköy, Uçmakdere, Mürefte, Edirne, Dereköy, Dupnisa Mağarası, Doğu Ekspresi
 • Yılın her mevsiminde , her hava koşulunda uygun donanımla gezilebileceği kültürünü yaydık.
 • Ülkemiz tüketicisine yetkin rehberlerin eşlik etmesini sağlayarak doğa, tarih, kültür bilincini geliştirdik.
 • Türk ve yabancı konuklarımızı bir arada gezdirerek kültürel etkileşimi sağladık.
 • Hazırladığımız tüm programlarda, insana, kültürel değerlere, flora ve faunaya, jeolojik değerlere, zamana saygıyı ön planda tuttuk.
 • Programlarımızda taahhüt ettiğimiz hizmetlerin tümünü yerine getirdik.
 • Gittiğimiz yörelere hizmet ve ürün alımı yaparak katma değer yarattık.
 • Hizmet aldığımız kişi ve kuruluşlarla kalıcı dostluklar oluşturduk.
 • Müşteri memnuniyetini ve çıkarını hep ön planda tuttuk

Abelya Turizm İletişim

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat: 11 No: 1484 Şişli İSTANBUL

T: 0212 320 90 50

F: 0212 320 90 52

E: abelya@abelyatour.com

Abelya Tour Perpa Kroki

Perpa Kroki

TURİZM ACENTELERİ    

PERPA FİRMALARI  

PERPA TİCARET MERKEZİ

PERPA İLETİŞİM

2 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın