20W LED Acil Aydınlatma Spotu 2x10W 6 V 3000 mAh

20W LED Acil Aydınlatma Spotu 2x10W 6 V 3000 mAh

Pelsan 20W LED Acil Aydınlatma Spotu

20W LED Acil Aydınlatma Spotu

20W LED Acil Aydınlatma Spotu

Sürücü Pelsan marka yüksek verimli
Optik Kapak Yüksek geçirgenliğe sahip PMMA optik kapak
LED SMD mid power
Gövde Polimer enjeksiyon
Çalışma Şekli Enerji kesildiğinde otomatik olarak devreye girme
Batarya 6 V 3000 mAh
Pelsan 20W LED Acil Aydınlatma Spotları

20W LED Acil Aydınlatma Spotları

Neden Led Acil Aydınlatma Tercih Edilmeli?

Binalardaki can ve mal güvenliğinin en önemli sigortalarından birisi Acil Aydınlatma ve Yönlendirme Sistemleridir. Örneğin bir alışveriş merkezinde deprem nedeniyle şebeke elektriğinin kesilmesi sonrasında canlıların beklenmedik bir anda karanlık bir ortamda kalması mümkündür. Bu acil durum anında kargaşa ve panik yaşanmadan en yakın yoldan insanları dışarıya güvenli bölgeye ulaştırmak için acil aydınlatma ve yönlendirme sistemlerinin tasarımı önem arz etmektedir.

Avrupa Birliğine uyum çerçevesinde ülkemizde de 2000 yılında kabul edilen ve projelere adapte edilmesi beklenen standart olan TS EN1838, ne yazık ki hala projelerdeki tasarım ve uygulama noktalarında istenilen seviyelerde uygulanamamaktadır. Ülkemizde önemi ancak yaşanan kötü tecrübelerden sonra anlaşılan konulardan birisi olan acil aydınlatma ve yönlendirme sistemleri bir projenin bütünü incelendiğinde küçük bir maliyete sahip olmakla birlikte gerekli önemi görememektedir.

Flouresan lambalara sahip acil aydınlatma ürünleri günlük işletme sürelerine bağlı olarak belli bir servis ömrüne sahiptir ki bu da ortalama yılda en az bir kez lambaların değişimi anlamına gelmektedir. Toplama bakıldığında bu çok ciddi bir bakım ve yedek parça maliyeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bir diğer önemli nokta ise floresan lambaların elektrik tüketimlerinin yüksek olmasıdır.

Günümüzde daha da gelişen LED teknolojisi sayesinde acil aydınlatma cihazlarında sağlanan düşük güç tüketimi ile acil aydınlatma sistemlerinde enerji tasarrufu sağlamak çok kolaylaşmıştır. LED teknolojisine sahip acil aydınlatma armatürleri, floresan lambalı kendinden bataryalı armatürlere nazaran yaklaşık %60 daha az elektrik tüketimine sahiptir. Bu sistem özellikle yüksek adetli ürün kullanılan sistemlerde elektrik faturalarına büyük katkı sağlamaktadır.

Saray Elektrik Pelsan Aydınlatma bayisidir. Tüm Pelsan 20W LED Acil Aydınlatma Spotlarını en uygun fiyatlarla firmamızdan temin edebilirsiniz.

20W LED Acil Aydınlatma Spotu ve diğer Pelsan ürünlerindeki iskonto oranlarınızı öğrenmek için hemen arayınız.

Saray Acil Aydınlatma

Saray Elektrik : Emekyemez Mahallesi Yanıkkapı Sokak No:30/A Karaköy/ İstanbul

Telefon: 0212 237 21 53

Telefon: 0212 256 62 17

saray@sarayelektrik.com.tr

ACİL AYDINLATMA ARMATÜRLERİ

İÇ MEKAN AYDINLATMA ARMATÜRLERİ

PELSAN AYDINLATMA

SARAY ELEKTRİK MARKALAR

SARAY ÜRÜNLER

SARAY İLETİŞİM

SARAY ANA SAYFA

PERPA TİCARET MERKEZİ

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın